آموزشاینترنت و وب

چگونه زبان فیسبوک خود را تغییر دهم؟

فیسبوک یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سرتاسر جهان است و طبیعتا نیاز های کاربران مختلف از کشور های گوناگون در این سرویس در نظر گرفته شده است. یکی از این نیاز ها زبان بومی هر کشور است که تجربه بهتری را در اختیار اعضای Facebook قرار می دهد. اما چگونه می توان تنظیمات زبان در وبسایت فیسبوک و اپلیکیشن های آن تغییر داد؟

برای پاسخ به این سوال تا پایان با ما همراه باشید.

چگونه زبان را در فیسبوک تغییر دهیم؟

به این منظور ابتدا باید وارد وبسایت Facebook شده و روی آیکن فلش رو به پایین که در سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد کلیک کنید. سپس در منویی که باز می شود گزینه “Settings” یا “Settings & Privacy” را انتخاب کنید.

فیسبوک

حالا در نوار سمت چپ صفحه تنظیمات روی “Language and Region” کلیک کنید تا تب مربوط به تنظیمات زبان و منطقه باز شود.

اگر از دیزاین جدید وبسایت فیسبوک استفاده می کنید، برای ورود به تب تنظیمات زبان و منطقه ابتدا در منوی مرحله قبل گزینه “Privacy” را انتخاب نمایید، سپس روی دکمه “Edit” که روبروی “Facebook Language” قرار دارد کلیک کنید.

فیسبوک

در تب تنظیمات زبان و منطقه روی منوی کشویی اول کلیک کرده و زبان مورد نظر خود برای دکمه ها، عناوین، منو ها و … در فیسبوک انتخاب نمایید. اگر زبان انتخاب شده از سوی شما هنوز در تمام اپلیکیشن های جانبی و سرویس های فیسبوک توسعه پیدا نکرده باشد، منوی کشویی دومی ظاهر می شود. با استفاده از این گزینه دوم می توانید زبان دیگری را نیز انتخاب کنید تا قسمت هایی از فیسبوک که زبان اول به آن ها دسترسی ندارند به این زبان دوم نمایش داده شود. در انتها روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

Facebook

لازم به ذکر است که این فرایند زبان رابط کاربری فیسبوک را عوض می کند، اما زبان پست ها بدون تغییر باقی می مانند.

شما همچنین می توانید فرمت اعداد، تاریخ، زمان، و واحد های دما را با کلیک کردن روی دکمه “Edit” مقابل هر کدام در قسمت “Region Format” تغییر دهید.

نحوه تغییر تنظیمات ترجمه پست ها در فیسبوک

فیسبوک به صورت خودکار زبان بعضی از پست ها را برای شما ترجمه می کند. به عنوان مثال، حساب های کاربری انگلیسی زبان پست های منتشر شده به سایر زبان ها را با ترجمه انگلیسی می بینند. خوشبختانه امکان تغییر زبانی که قرار است پست ها به آن ترجه شوند و همچنین جلوگیری از ترجمه خودکار پست های منتشر شده به زبان های مشخص وجود دارد.

برای تغییر زبانی که پست ها به آن ترجمه می شوند دوباره به تب “Language and Region” در صفحه تنظیمات وبسایت فیسبوک مراجعه کنید. سپس روی دکمه “Edit” مقابل گزینه ” Posts From Friends And Pages” کلیک نموده و زبان دلخواه خود را انتخاب کنید.

Facebook

دکمه “Edit” دوم در همین تب به شما اجازه می دهد زبان هایی را انتخاب کنید که حتی پینشهاد ترجمه کردن آن ها توسط فیسبوک ارائه نشود، و در نهایت با استفاده از دکمه “Edit” سوم می توانید زبان هایی که نباید ترجمه خودکار آن ها صورت پذیرد انتخاب کنید. فراموش نکنید که در پایان تغییرات حتما باید روی دکمه “Save Changes” کلیک نمایید.

فیسبوک

این قابلیت های تغییر تنظیمات زبان در فیسبوک جستجو در میان پست ها و پیج های مختلف را به امری آسان برای کاربران غیر انگلیسی زبان تبدیل می کند. زبان فارسی نیز یکی از زبان های پرطرفدار در فیسبوک است و به راحتی می توان قسمت های مختلف این شبکه اجتماعی مختلف را با زبان فارسی مورد استفاده قرار داد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا