آموزشاینترنت و وب

بررسی شارژ باتری هدفون ایرپاد اپل در آیفون ، اپل واچ و مک

بررسی میزان شارژ باتری باقیمانده قبل از استفاده از هدفون ایرپاد اپل بسیار مهم است، چرا که ممکن است در حین مکالمه یا حتی گوش دادن به پادکست های مورد علاقه خود با صدای ناخوشاینده هشدار کمبود شارژ و متعاقبا خاموش شدن آن ها روبرو شوید. در این مقاله روش هایی آموزش داده می شود که به کمک آن ها می توان از میزان شارژ هدفون های بی سیم ایرپاد اپل در آیفون ، اپل واچ و مک و آیپد آگاهی پیدا کرد. بنابراین اگر شما هم از این گجت استفاده می کنید، توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

روش اول: باز کردن جعبه ایرپاد اپل در نزدیکی آیفون یا آیپد

ساده ترین راه برای تعیین میزان شارژ باقیمانده در ایرپاد اپل این است که جعبه یا همان کیف محافظ آن ها را در نزدیکی آیفون یا آیپاد که از حالت قفل خارج شده است باز کنید. به این ترتیب پیامی در رابطه با اتصال خودکار ایرپاد به دستگاه روی صفحه ظاهر می شود که اطلاعاتی در مورد میزان شارژ موجود نه تنها در ایرپاد، بلکه در کیس محافظ نیز ارائه می دهد.

آیفون آیپد

شما همچنین می توانید با خارج کردن یکی از دو ایرپاد فقط میزان شارژ باقیمانده در دیگری را مشاهده کنید.

روش دوم: اضافه کردن ویجت باتری به آیفون یا آیپد

اگر به استفاده از پنل دسترسی سریع ویجت ها در آیفون یا آیپد عادت دارید، با اضافه کردن ویجت باتری به این پنل می توانید به طور پیوسته وضعیت باتری هدفون های ایرپاد متصل به دستگاه را زیر نظر داشته باشید. علاوه بر آن، میزان شارژ موجود در اپل واچ، هدفون بلوتوث، و حتی موس متصل شده به دستگاه نیز در این ویجت نمایش داده می شود.

برای اضافه کردن این قابلیت کافیست در صفحه اصلی آیفون یا آیپد انگشت خود را به سمت راست بکشید تا صفحه ویجت ها ظاهر شود. در این صفحه به پایین اسکرول کنید و روی دکمه “Edit” ضربه بزنید.

آیفون ایرپاد

در صفحه ویرایش ویجت ها روی آیکن (+) مقابل عبارت “Batteries” کلیک کنید تا به لیست ویجت هایی که نشان داده می شوند اضافه شود.

آیفون اپل واچ

لازم به ذکر است که امکان تغییر موقعیت مکانی ویجت باتری در پنل ویجت ها از طریق نگه داشتن آیکن Handle (به شکل سه خط افقی موازی) نیز وجود دارد.

در پایان روی “Done” در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

آیپد

از این به بعد هر گاه به ویجت باتری ها مراجعه کنید، میزان شارژ باقیمانده در هدفون های ایرپاد و سایر لوازم متصل به دستگاه به شما نشان داده می شود.

ایرپاد

چک کردن شارژ ایرپاد توسط Control Center اپل واچ

اپل واچ نیز می تواند میزان شارژ هدفون های بی سیم اپل را از طریق مرکز کنترل یا همان Control Center نشان دهد.

برای دسترسی به این قسمت کافیست انگشت خود را از قسمت پایین صفحه نمایش اپل واچ به بالا بکشید تا پنل Control Center باز شود. در این پنل روی آیکن درصد شارژ ضربه ای وارد کنید. در ادامه میزان شارژ ایرپاد زیر اطلاعات مربوط به باتری اپل واچ درج شده است.

اپل واچ

البته این روش زمانی موثر واقع خواهد شد که هدفون های ایرپاد مستقیما به اپل واچ یا به آیفون جفت شده با اپل واچ متصل شده باشند.

استفاده از منوی بلوتوث در مک برای تعیین میزان شارژ ایرپاد

کسانی که ایرپاد خود را به دستگاه های دارای سیستم عامل مک متصل کرده اند، کافیست به نوار منو مراجعه کنند تا از وضعیت باتری این هدفون ها آگاه شوند. به این منظور کافیست مطمئن شوید ایرپاد به سیستم وصل شده است، و پس از آن روی دکمه “Bluetooth” در نوار منو کلیک کنید.

در منوی باز شده نشانگر موس را روی مطابق عکس زیر روی ایرپاد نگه دارید تا اطلاعات مربوط به باتری آن و همچنین میزان شارژ باقیمانده در کیف محافظ ظاهر شوند.

آیفون آیپد

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا