آموزشتلفن هوشمند / تبلت

نحوه کاهش مصرف باتری گوشی موبایل و کنترل مصرف باتری در اپلیکیشن اندرویدی

سیستم عامل اندروید و اپلیکیشن های آن علاقه زیادی به مصرف شارژ باتری دارند، به عبارت دیگر، سرویس های اندروید بیشتر از هر سیستم عامل دیگری به باتری فشار می آورند؛ علاوه بر آن، بسیاری از اپلیکیشن های اندرویدی روی دستگاه حتی زمانی که استفاده نمی شود، مقداری از فرایند پردازشی را به خود اختصاص می دهند تا مصرف انرژی همچنان ادامه داشته باشد در نتیجه باید به دنبال راهی بود که مصرفی باصری گوشی را کاهش داد.

البته عوامل دیگری همچون اتصال وای فای، روشن بودن بلوتوث، زیاد بودن نور صفحه نمایش و … نیز در مصرف شارژ باتری دخیل هستند، اما ما در این مطلب فقط به بعد نرم افزاری و تاثیر آن بر باتری دستگاه های اندوریدی خواهیم پرداخت.

خوشبختانه در اندروید روشی برای بررسی و کنترل میزان شارژ مصرف شده توسط هر اپلیکیشن و در نتیجه کاهش مصرف باتری گوشی وجود دارد.

کدام اپلیکیشن ها بیشترین شارژ را مصرف می کنند؟

برای زیر نظر داشتن مقدار انرژی دریافت شده و کاهش مصرف باتری گوشی توسط هر اپلیکیشن و اینکه کدام یک از آن ها بیش از حد شارژ باتری را مصرف می کنند، باید به تنظیمات دستگاه مراجعه کنید.

سپس از بخش “Device” در صفحه تنظیمات گزینه “Battery” را انتخاب نمایید.

کاهش مصرف باتری گوشی

در ادامه به صفحه آنالیز باتری انتقال داده خواهید شد که در آن می توانید میزان شارژ مصرف شده و اینکه هر اپلیکیشن چه مقدار از آن را استفاده کرده است ببینید.

پس از بررسی دقیق تمام اپلیکیشن ها، اگر فکر می کنید یک از آن ها بیش از حد استاندارد انرژی مصرف می کند، روی آن ضربه بزنید.

کاهش مصرف باتری گوشی

زمانی که صفحه اختصاصی اپلیکیشن باز شد، دوباره میزان شارژ استفاده شده توسط آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

حالا اگر از این اپ استفاده می کنید و برای شما مهم است، با لمس دکمه “FORCE STOP” می توانید آن را بلافاصله متوقف کنید.

این کار باعث می شود نه تنها اپلیکیشن مورد نظر، بلکه سرویس های آن که در پشت صحنه دستگاه اجرا می شدند حالا کاملا بسته شوند و هیچ انرژی از باتری دریافت نکنند.

کاهش مصرف باتری گوشی

البته این روش یک راه حل موقتی است، چرا که به محض باز شدن اپلیکیشن یا ریستارت شدن دستگاه دوباره شارژ باتری توسط آن تخلیه میشود.

در مقابل، راه حل دائمی برای افزایش مدت زمان شارژدهی باتری حذف کردن این گونه اپلیکیشن های تشنه انرژی از دستگاه است.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
pcmobitech

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا