آموزشاینترنت و وب

چگونه در هنگام خرید گوشی آیفون مطمئن شویم گوشی رفرش شده نیست؟

هنگام خرید گوشی آیفون ممکن این سوال برای شما مطرح شود که آیا این دستگاه آکبند است یا نسخه رفرش شده است؟ خوشبختانه راهکاری ساده برای تشخیص مدل های رفرش شده آیفون وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تعیین شماره سریال گوشی آیفون

برای تشخیص گوشی های رفرش شده باید به شماره مدل یا همان شماره سریال دستگاه توجه کرد. به این منظور اپ Settings را باز نموده و با مراجعه به قسمت Genetal گزینه “About” را انتخاب کنید.

گوشی آیفون رفرش شده

در ادامه صفحه حاوی اطلاعات آیفون شامل نام دستگاه، نسخه سیستم عامل و شماره مدل به شما نشان داده می شود.

گوشی آیفون رفرش شده

چیزی که ما در این صفحه به آن نیاز داریم شماره مدل (Model Number) است، چرا که نشان می دهد گوشی آیفون چگونه تولید شده است:

     • اگر شماره مدل با حرف “M” آغاز شود: دستگاه به صورت آکبند از فروشگاه اپل خریداری شده است.

     • اگر شماره مدل با حرف “F” آغاز شود: دستگاه توسط اپل یا نمایندگی های آن رفرش شده است.

    • اگر شماره مدل با حرف “P” آغاز شود: این دستگاه به صورت سفارشی و با طرح اختصاصی تولید شده است.

    • اگر شماره مدل با حرف “N” آغاز شود: اپل این دستگاه را به عنوان جایگزین گوشی آیفون معیوب ارائه داده است.

گوشی آیفون شما قطعا در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد و با تعاریف ارائه شده به راحتی می توانید تاریخچه آن را مشخص کنید.

اگر متوجه شدید آیفون شما رفرش شده است، لازم نیست نگران شوید؛ شرکت اپل قوانین سختگیرانه ای در رابطه با محصولات رفرش شده خود وضع کرده است و به شدت بر کیفیت ساخت آن ها نظارت دارد تا دستگاه رفرش شده تفاوت خاصی با مدل های نو نداشته باشد.

به عنوان مثال، در طول فرایند تولید نسخه های رفرش شده آیفون هر قطعه به صورت جداگانه و با دقت بالا تمیز می شود، قطعات معیوب جایگزین می شوند، باتری و بدنه دستگاه نیز یقینا تعویض می شوند.

با وجود اینکه آیفون های رفرش شده توسط اپل عملکرد و کیفیتی مشابه دستگاه های نو دارند، این شرکت به دلایل قانونی نمی تواند آن ها را به عنوان مدل های آکبند عرضه کند، در نتیجه نسخه های رفرش شده آیفون با تخفیف های قابل توجه به فروش می رسند و گزینه مقرون به صرفه تری محسوب می شوند که البته فکر نکم در کشور ما این مورد صادق باشد. 

به عنوان نکته پایانی، فقط آیفون هایی که توسط نمایندگی های اصلی اپل رفرش شده اند کیفیت در سطح محصولات نو را ارائه می دهند. در مقابل نسخه های رفرش شده توسط سایر مراکز حکم گوشی دست دوم را دارند و عملکرد آن ها به طرز رفتار صاحب قبلی باز می گردد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا