آموزشاینترنت و وب

سریع ترین و آسان ترین روش تست سرعت اینترنت

اگر احساس می کنید سرویس اینترنت شما دچار افت سرعت شده است یا حداقل سرعتی که به شما وعده داده شده بود را ارائه نمی دهد، می توانید با استفاده از ابزار های رایگان آن را تست کنید و از نتیجه مطمئن شوید. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از روش های تست سرعت Internet را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

نکته مهم: قبل از شروع تست سرعت اینترنت با هر روشی لازم است هر گونه دانلود یا آپلود فایل را متوقف کنید، و مطمئن شوید که وی پی ان غیر فعال است. به این ترتیب نتیجه تست دقت بیشتری خواهد داشت و سرعت واقعی اینترنت شما را اعلام خواهد کرد.

چگونه سرعت اینترنت را اندازه بگیریم؟

تست سرعت اینترنت به کمک وبسایت Ookla Speedtest

این وبسایت به آدرس speedtest.net یکی از سریع ترین و آسان ترین روش های اندازه گیری دقیق سرعت Internet را ارائه می دهد. این اپلیکیشن مدت زمان انتقال حجم مشخصی از داده ها را از کامپیوتر شما به یک سرور در فضای اینترنت اندازه می گیرد و طبق آن سرعت اینترنت شما را محاسبه می کند.

از دیگر قابلیت های این وبسایت می توان به امکان ساخت حساب کاربری و ذخیره سازی تنظیماتی همچون سرور تست اشاره کرد که می توان در دفعات دوباره از آن استفاده کرد. از سوی دیگر تاریخچه تست سرعت اینترنت توسط کاربر در این وبسایت به او نشان داده می شود تا امکان بررسی الگوی تغییر سرعت اینترنت فراهم شود. به این ترتیب شما می توانید ببینید افزایش یا کاهش رقم پرداخت شده توسط شما برای سرویس های مختلف چه تاثیری بر سرعت اینترنت داشته است و طبق آن برای خرید سرویس های بعدی تصمیم بگیرید.

وبسایت Ookla Speedtest همچنین دارای اپلیکیشن های اختصاصی برای سیستم عامل هایاندروید، آی او اس، ویندوز، مک، گوگل کروم، و حتی اپل تی وی است. پس از نصب هر نسخه کافیست روی دکمه “Go” ضربه بزنید تا فرایند تست سرعت اینترنت در کمتر از یک دقیقه به صورت خودکار اجرا شده و نتیجه آن در اختیار شما قرار گیرد.

internet

بعد از اتمام تست می توانید سرعت دانلود و آپلود را که با واحد مگابایت بر ثانیه (Mbps) اندازه گیری شده اند مشاهده کنید. جالب است بدانید که امکان به اشتراک گذاری نتیجه تست در شبکه های اجتماعی از طریق دکمه های قسمت Social Media در بالای پنجره وجود دارد. همچنین می توانید از طریق آیکن زنجیر لینک حاوی اطلاعات مربوط به نتیجه تست را دریافت کرده و آن را به عنوان پست یا قسمتی از وبسایت به نمایش بگذارید.

سایر روش های اندازی گیری سرعت اینترنت

روش های دیگری نیز برای تست سرعت internet وجود دارند. به عنوان مثال شبکه اینترنتی نتفلیکس (در صورتی که به آن دسترسی داشته باشید) دارای ابزار مستقل جهت اندازه گیری سرعت اینترنت شما است. علاوه بر آن وبسایت هایی همچون FAST.com وجود دارند که به راحتی این تست را برای شما انجام می دهند و قابلیت های متنوعی نیز دارند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا