آموزشنرم‌افزار و اپلیکیشن

چطور فایل های روی فلش یواس‌بی خود را روی مک کپی کنیم ؟

اگر می‌خواهید فایل های خود را در درایو فلش یواس‌بی در مک کپی کنید با استفاده از Finder در macOS انجام این کار آسان خواهد بود، سپس فایل‌های کپی شده را می‌توانید به هر سیستم دیگری که می‌خواهید منتقل کنید. در ادامه کیمیانو به نحوه کپی کردن فایل‌ها از روی فلش یواس‌بی روی مک می‌پردازد، با ما همراه باشید.

با استفاده از Finder فایل های فلش را روی مک کپی کنید

فلش خود را به سیستم بزنید. سپس مدتی منتظر بمانید تا مک آن را تشخیص دهد و در برنامه Finder قابل دسترسی باشد. (ما این طور تصور می‌کنیم که از قبل فرمت فلش به خوبی با مک هماهنگی پیدا کرده است.)

سپس، روی آیکون Finder در داک کلید کنید تا برنامه باز شود. فایندر در حقیقت یک برنامه داخلی مک است که با آن می‌توان مدیریت فایل‌ها را بر عهده گرفت و دائما در حال اجرا است.

فایل فلش روی مک

در پنجره فایندر، به نوار کناری در سمت چپ نگاه کنید. (اگر نواری نمی‌بینید، از منوی بالا در خود برنامه فایندر View را انتخاب کنید سپس روی Show Sidebar کلیک کنید.)

اگر درایو یواس‌بی شما تشخیص داده شده باشد، در بخش Location به نمایش در خواهد آمد. در مثالی که ما آماده کرده‌ایم، نام درایو Mac Transfer است، اما نام آن در سیستم شما هر چیزی می‌تواند باشد.

فایل فلش روی مک

همان‌طور که می‌دانید درایور یواس‌بی قابل پاک شدن است، چرا که یک آیکون کوچک eject در کنار آن قرار دارد.

شما همچنین می‌توانید از نوار منو در مک، روی Go و سپس Computer کلیک کنید تا این را مورد بررسی قرار دهید که آیا فلش یواس‌بی برای فایندر تشخیص داده شده است یا خیر. اگر اتصال درست باشد، آیکون درایو یواس‌بی را در آن جا خواهید دید.

در مرحله بعدی، با استفاده از پنجره Finder، به آدرس فایل‌هایی که می‌خواهید آن‌ها را کپی کنید بروید. وقتی آن‌ها را پیدا کردید، هر مورد را به سمت درایو فلش یواس‌بی در نوار کناری بکشید.

فایل فلش روی مک

پس از این که تمام فایل‌های خود را به نوار کناری منتقل کردید، یک پنجره مشاهده خواهید کرد که درصد پیشرفت کپی فایل‌ها را به فلش نشان می‌دهد. این پنجره در حقیقت یک تخمین از مدت زمانی که فرآیند کپی طول می‌کشد در اختیارتان قرار می‌دهد.

اگر می‌خواهید عملیات کپی کردن فایل های فلش را روی مک را قبل از اتمام آن لغو کنید، روی علامت ضربدر کوچکی که درون دایره وجود دارد، کلیک کنید. در غیر این صورت اجازه دهید فرآیند کپی فایل‌ها تمام شود.

فایل فلش روی مک

در مرحله بعد، روی نام درایو فلش یواس‌بی خود در نوار کناری کلیک کنید تا محتوای موجود در آن را ببینید. اگر روند کپی کردن فایل‌ها به‌درستی انجام شده باشد، باید نام آن‌ها را در این قسمت ببینید.

فایل فلش روی مک

وقتی پنجره مربوط به فلش باز است، می‌توانید پنجره دوم فایندر را نیز باز کنید (با کلیک روی File سپس New Finder Window یا فشردن Command+N) و فایل‌ها را از آن به درون پنجره فلش درایو یواس‌بی بکشید. دقیقا مانند فرآیند بالا کپی انجام خواهد شد.

روش‌های دیگر برای کپی کردن فایل های فلش روی مک

راه‌های مختلفی برای کپی کردن فایل‌ها در درایو یواس‌بی در مک وجود دارد، اما ما تا این جا آسان‌ترین راه را بیان کردیم. در این قسمت به بیان چند روش دیگر می‌پردازیم تا شما از هر کدام که می‌خواهید برای کپی کردن فایل‌های خود استفاده کنید.

کپی و چسباندن

یک فایل، پوشه یا تعدادی از فایل‌ها را انتخاب کنید، سپس کلیک راست کنید. در منویی که ظاهر می‌شود عبارت Copy را انتخاب کنید.

سپس به بخش درایو یواس‌بی در فایندر بروید و روی فضای خالی کلیک راست کنید سپس از بین گزینه‌های موجود روی Paste Item کلیک کنید.

فایل‌ها کپی خواهند شد. علاوه بر این به جای کلیک راست می‌توانید از کلید دستورات کپی و چسباندن در فهرست ویرایشگر فایندر کمک بگیرید.

فایل‌ها را به آیکون فلش روی دسکتاپ بکشید

این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض غیر فعال است، اما می‌توانید فایل درایو فلش یواس‌بی خود را به عنوان یک آیکون در دسکتاپ مشاهده کنید و فایل‌ها را به درون آن بکشید.

برای انجام این کار، به فایندر بروید، سپس از نوار منو ابتدا روی File سپس Preferences کلیک کنید. در تب General، علامت تیک را در کنار External disks در قسمت Show these items on the desktop بگذارید. با این کار هر چیزی را که به درون آیکون درایو یواس‌بی بکشید، به‌طور خودکار در آن جا کپی خواهد شد.

کشیدن فایل‌ها به داک

اگر می‌خواهید، می‌توان آیکون درایو فلش یواس‌بی را از دسکتاپ یا پنجره‌ای از فایندر به داک منتقل کنید. حال برای کپی کردن فایل‌های در آن، تنها پرونده‌ها را مستقیما به قسمت آیکون USB در بخش خود بکشید.

وقتی فلش خود را Eject کنید، میانبر آن را روی داک باقی خواهد ماند و دفعه دیگر که فلش را به سیستم وار کنید کار خواهد کرد.

چطور فایل‌های روی فلش یواس‌بی خود را روی مک کپی کنیم؟

اگر بیشتر در مک خود جستجو کنید، حتما راه‌های بیشتری نیز برای کپی کردن فایل‌ها از روی درایو یواس‌بی پیدا خواهید کرد. وقتی با روند انجام کار آشنا شدید، دیگر دنبال کردن این مراحل برایتان به سرعت انجام خواهد شد.

به یاد داشته باشید قبل از خارج کردن فلش آن را Eject کنید

بعد از اتمام مراحل کپی، این نکته را داشته باشید که حتما فلش خود را قبل از این که از درایو مخصوص جدا کنید آن را Eject کنید تا اطلاعات درون آن از دست نرود.

برای انجام این کار، درایو فلش خود را در فایندر انتخاب کنید و از نوار منوی روی File سپس Eject کلیک کنید. علاوه بر این راه می‌توانید از طریق آیکون کوچکی که کنار نام فلش در نوار کناری پنجره فایندر به نمایش در می‌آید برای Eject اقدام کنید.

چطور فایل‌های روی فلش یواس‌بی خود را روی مک کپی کنیم؟

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا