آموزشاینترنت و وب

ساخت اکانت اینستاگرام | روش‌های ایجاد و غیرفعال کردن حساب کاربری

اگر می‌خواهید به میلیون‌ها نفر از افرادی که در اینستاگرام فعالیت دارند؛ بپیوندید، می‌توانید یک حساب کاربری اینستاگرام را به صورت رایگان در این پلتفرم ایجاد کنید! برای ساخت اکانت اینستاگرام نیازی به داشتن یک گوشی موبایل پیشرفته نیست و حتی با کامپیوترهای خانگی نیز می‌توانید از این شبکه اجتماعی استفاده کنید. در همین راستا، روش‌های ساخت اکانت اینستاگرام و غیرفعال کردن آن را در این مطلب برای شما آورده‌ایم تا چه برای استفاده شخصی و چه برای کسب و کار خود بتوانید از این فضا استفاده نمایید.

روش‌های ساخت اکانت اینستاگرام

همانگونه که اشاره شد لزوماً نیازی به داشتن گوشی هوشمند برای ساخت اکانت اینستاگرام نیست و اگر از کامپیوتر شخصی یا گوشی‌های ساده ولی دارای بروزر استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی یک حساب کاربری در اینستاگرام بسیازید یا آن را غیر فعال کنید.

روش اول: استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام بر روی گوشی هوشمند

برای ساخت اکانت اینستاگرام به برنامه گوگل پلی یا اپ استور در گوشی خود بروید. اینستاگرام را سرچ کنید. هم در سیستم عامل iOS و هم در سیستم عامل اندروید، می‌توانید این کار را با ضربه زدن روی آیکون ذره بین در برنامه و سپس تایپ کردن درخواست جستجو انجام دهید.

از آنجا که اینستاگرام یک برنامه رایگان است، دکمه ای را در کنار برنامه مشاهده خواهید کرد که روی آن نوشته شده است “دریافت”، روی همان ضربه بزنید. بسته به سرعت اتصال اینترنت، دانلود اینستاگرام ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

بعد از دانلود و نصب روی دکمه “ثبت نام” ضربه بزنید. با این کار اطلاعات حساب دلخواه خود را وارد کنید. آدرس ایمیل دلخواه خود را در فیلد مربوطه وارد کنید. پس از پایان کار، روی گزینه “next” ضربه بزنید. اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیلی باشد که به آن دسترسی داشته باشید.

همچنین می توانید با حساب کاربری فیسبوک خود وارد اینستاگرام شوید. اگر روی گزینه “ورود به سیستم با فیسبوک” ضربه بزنید، اینستاگرام از شما میخواهد اگر از قبل وارد سیستم نشده‌اید، وارد صفحه فیس بوک خود شوید.

نیاز است که در ابتدا نام کاربردی و پسورد خود را هم وارد کنید. برای تأیید صحت رمز ورود، باید دوبار آن را وارد کنید. جزئیات اختیاری مربوط به حساب کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید. اینها شامل یک عکس نمایه، یک بیوگرافی برای حساب شما یا یک لینک به وب سایت شخصی شما هستند. البته قابل ویرایش نیز هستند.

در آخرین مرحله برای ایجاد اکانت اینستاگرام با این روش روی «تمام شد» ضربه بزنید. حال شما یکی از میلیون‌ها کاربر این شبکه اجتماعی هستید.

روش دوم: استفاده از رایانه برای ساخت اکانت اینستاگرام

در حالی که استفاده از اینستاگرام در مقایسه با تلفن همراه هنگام استفاده برخی محدودیتها را دارد اما می‌توانید با استفاده از رایانه در سایت اینستاگرام حساب کاربری خود را ساخته و به آن دسترسی پیدا کنید. برای این امر، کارهای زیر را انجام دهید:

     • به وب‌سایت اینستاگرام بروید.

     • اطلاعات مورد نیاز برای انجام ثبت‌نام را باید در بخش راست صفحه وارد کنید.

     • این اطلاعات شامل موارد از جمله آدرس ایمیل فعلی، نام کامل شما، نام کاربری و گذرواژه دلخواه است. همچنین می توانید روی گزینه ” ورود به سیستم با فیس‌بوک ” در بالای باکس مربوط به ورود اطلاعات کلیک کنید، با این کار حساب های فیس‌بوک و اینستاگرام شما بهم پیوند می‌خورد.

    • اگر با ایمیل وارده شده‌اید، بعد این مراحل روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید. شما با موفقیت کار ساخت اکانت اینستاگرام خود را تمام کردید!

ساخت اکانت اینستاگرام
روش سوم: استفاده از مرورگر تلفن همراه

برای ساخت اکانت اینستاگرام اگر تلفن همراه معمولی دارید که به اینترنت و مرورگر دسترسی دارد باید مراحل زیر را دنبال کنید:

     • به آدرس اینترنتی instagram.com بروید

     • روی ثبت نام ضربه بزنید

     • آدرس ایمیل خود را وارد کنید

     • در صورت تمایل می‌توانید با حساب فیس‌بوک خود نیز وارد اینستاگرام شوید

     • نام کاربری و رمز عبور مدنظر خود را وارد نمایید

مطمئن شوید که آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کرده و آدرس ایمیلی را انتخاب کرده‌اید که فقط شما می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. سپس روی گزینه ثبت نام یا Sign Up ضربه بزنید. اگر از طریق فیسبوک ثبت‌نام کنید و از اکانت خود خارج شده‌اید از شما خواسته می‌شود وارد حساب فیسبوک خود شوید.

با تمام شدن این مراحل شما صاحب یک حساب کاربری در اینستاگرام هستید و به خانواده میلیونی این شبکه اجتماعی پیوسته‌اید.

روش غیرفعال کردن اینستاگرام

اگر به ساخت اکانت اینستاگرام پرداخته اید ولی پس از مدتی قصد دارید دیگر از این شبکه اجتماعی استفاده نکنید، تنها می‌توانید از طریق مرورگر رایانه یا گوشی برای این امر اقدام نمایید و از طریق اپلیکیشن امکان انجام این کار وجود ندارد. برای حذف اکانت می‌توان این کار را هم به صورت موقت و هم دائم انجام داد.

غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام

اگر حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید، نمایه، عکس‌ها، نظرات و لایک‌ها پنهان می‌شوند تا زمانی که دوباره با ورود مجدد آن را فعال کنید.

     • برای غیرفعال کردن موقت اینستاگرام وارد حساب خود در سایت اینستاگرام شوید.

     • روی عکس پروفایل خود در بالا صفحه، سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.

     • سپس روی گزینه ویرایش نمایه کلیک کنید.

     • به سمت پایین صفحه بروید ودر این قسمت یک منوی کشویی با سوال “چرا حساب خود را غیرفعال می کنید؟” وجود دارد که گزینه غیرفعال کردن حساب شما فقط پس از انتخاب دلیل از فهرست و وارد کردن رمز ورود خود انجام می‌شود.

ساخت اکانت اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی

وقتی حساب خود را حذف میکنید، نمایه، عکس‌ها، فیلم‌ها، نظرات، لایک‌ها و دنبال کنندگان شما برای همیشه حذف می شوند. پس از حذف دائمی حساب خود، نمی‌توانید دوباره با همان نام کاربری ثبت نام کنید. با مرورگر به آدرس زیر بروید:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent

از منوی کشویی که از شما سوال می‌کند چرا قصد حذف حساب را دارید، گزینه‌ای را انتخاب کنید و رمز ورود خود را دوباره وارد کنید. گزینه حذف دائمی حساب شما فقط پس از انتخاب دلیل از فهرست نشان داده می‌شود. بعد از این مراحل روی گزینه “حذف دائمی حساب من” یا Permanent delet of my account کلیک کنید.

اینستاگرام شبکه اجتماعی با فرصت‌های بسیار مناسب برای راه انداختن کسب و کار آنلاین، آموزش و یادگیری است. ساخت اکانت اینستاگرام به شما فرصت استفاده از این فضای فوق‌العاده را می‌دهد و در صورتی که تمایلی به استفاده از آن نداشته باشید نیز می‌توانید به صورت موقت یا دائم اکانت خود را با استفاده از آموزش‌هایی که در این مطلب بیان شدند، حذف کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا