آموزشاینترنت و وبتلفن هوشمند / تبلت

آموزش ساخت نظر سنجی در کنفرانس ها و تماس های ویدیویی زوم

راه اندازی نظر سنجی یکی از بهترین روش ها برای دریافت واکنش ها و نظرات اعضای شرکت کننده در تماس ویدیویی زوم است. خوشبختانه اپلیکیشین Zoom ابزاری را ارائه می دهد که با استفاده از آن می توان سوالات چند گزینه ای یا تشریحی از شرکت کنندگان پرسید و نتایج آن را به طور زنده زیر نظر داشت. در ادامه این مقاله بیشتر با نحوه ساخت نظر سنجی در این اپلیکیشن تماس ویدیویی گروهی آشنا خواهیم شد.

قبل از هر چیزی، لازم است به این نکته اشاره کنیم که راه اندازی نظر سنجی در زوم پیش نیاز هایی دارد. اولین شرط این است که شما به عنوان میزبان کنفرانس ویدیویی باید کاربر ویژه باشید (لایسنس اپلیکیشین را خریداری کرده باشید). همچنین فقط می توانید در کنفرانس های از پیش برنامه ریزی شده یا کنفرانس هایی که در آن ها از شناسه شخصی خود (PMI) استفاده می کنید برای راه اندازی نظر سنجی اقدام کنید.

فعال کردن نظرسنجی در اپلیکیشین زوم

قبل از اقدام برای ساختن نظرسنجی در طول تماس ویدیویی لازم است این قابلیت را فعال کنید. به این منظور در مرورگر خود وبسایت زوم را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. سپس در منوی “Admin” سمت چپ پنجره روی گزینه “Account Setting” که زیر قسمت “Account Management” قرار دارد کلیک کنید.

تماس ویدیویی

زمانی که وارد تب “Meeting” شدید به پایین اسکرول کنید تا گزینه “Polling” را پیدا کنید. سپس کلیک مقابل آن را روشن کنید تا ابزار نظرسنجی در زوم فعال شود.

تماس ویدیویی

حالا می توانید برای راه اندازی نظرسنجی اقدام کنید.

ساختن نظرسنجی در اپلیکیشین  زوم

در پرتال وبی زوم روی تب “Meetings” که در پنل سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید.

نظر سنجی اپلیکیشن زوم تماس ویدیویی

در این تب می توانید یک کنفرانس ویدیویی جدید تنظیم کنید یا یکی از جلسات از قبل برنامه ریزی شده را انتخاب از لیست نمایید.

اپلیکیشین

سپس به پایین صفحه اسکرول کنید تا به یک باکس با متن “saying you have not created a poll” برسید. در مرحله روی دکمه “Add” کلیک کنید.

اپلیکیشین

در ادامه پنجره “Add a Poll” ظاهر می شود. در اولین گام نامی برای نظرسنجی انتخاب نموده و مشخص کنید که پاسخ های ارسالی به صورت ناشناس ذخیره شوند یا خیر. این یعنی زمانی که شما به عنوان میزبان در حال بررسی جواب های داده شده هستید، نام کاربر در کنار جواب نشان داده شود یا فرستنده آن به عنوان مهمان (Guest) ثبت شده باشد.

اپلیکیشین

در گام بعدی سوال خود را تایپ کنید (حداکثر ۲۵۵ کاراکتر) و نوع آن را (چند گزینه ای یا تشریحی) تعیین نمایید. در صورت انتخاب سوال چند گزینه ای لازم است جواب های احتمالی را نیز تایپ کنید. برای هر سوال چند گزینه ای تا حداکثر ۱۰ پاسخ می تواند اضافه شود.

زوم

همچنین برای اضافه کردن سوالات بیشتر به فرم نظرسنجی می توانید گزینه “Add a Question” را از پایین پنجره انتخاب نموده و مراحل ویرایش سوال را دوباره تکرار کنید. پس از تکمیل فرم نظر سنجی روی دکمه “Save” کلیک کنید.

تماس ویدیویی زوم

پس از ساخته و ذخیره شدن نظرسنجی می توانید در طول کنفرانس ویدیویی از قبل انتخاب شده آن را اجرا کنید.

اجرای نظرسنجی در طول کنفرانس ویدیویی

در طول برگزاری کنفرانس ویدیویی هر زمانی که آماده بودید می توانید نظرسنجی را آغاز کنید. به این منظور کافیست روی آیکن “Poll” در نوار منوی پایین پنجره کلیک کنید.

زوم

حالا در پنجره ای که باز می شود یک بار دیگر سوالات و گزینه ها را بررسی نموده و روی دکمه “Launch Polling” کلیک کنید تا نظرسنجی روی صفحه نمایش اعضای شرکت کننده در جلسه ظاهر شود.

نظر سنجی اپلیکیشن زوم

در طول نظرسنجی نتایج آن به صورت زنده به شما نشان داده خواهد شد. زمانی که تمام اعضا به سوالات پاسخ دادند، با کلیک کردن روی دکمه “End Polling” نظرسنجی را ببندید.

نظر سنجی اپلیکیشن زوم

در پایان نتیجه نظرسنجی و پاسخ های داده شده همگی در اختیار شما قرار دارد. در این مرحله می توانید نتایج را با سایر اعضا به اشتراک بگذارید، یا نظرسنجی را مجددا اجرا کنید.

نظر سنجی اپلیکیشن زوم

برای دسترسی به نتایج نظرسنجی در آینده نیز کافیست به جلسات ذخیره شده در تب “Previous Meetings” در پرتال وبی مراجعه نمایید، و روی دکمه “Poll Report” در کنار گزینه “Report type” کلیک کنید تا گزارش کامل از نظرسنجی ارائه شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا