آموزشآموزش کامپیوتر

چطور مرکز کنترل مک را سفارشی کنید . با کیمیانو همراه باشید

مرکز کنترل مک در سیستم عامل macOS Big Sur یا نسخه بالاتر بخشی است که در خود تاگل‌ها و ابزارهای مختف را دارد، از وای فای گرفته تا تنظیم نور کیبورد.

همچنین می‌توانید این بخش را سفارشی کنید و به آن قابلیت‌های بیشتری اضافه کنید.

مرکز کنترل مک
درست مانند مرکز کنترل روی آیفون و آیپد ، قسمت‌هایی از مرکز کنترل مک را نمی‌توان تغییر داد. ماژول‌های صدا، نمایشگر و شبکه بدون تغییر باقی خواهند ماند.

اما امکان اضافه کردن ماژول‌های بیشتر به قسمت انتهایی مرکز کنترل وجود دارد.

مرکز کنترل مک
بهترین ویژگی در مورد Control Center این است که در نوار منو جا باز می‌کند. بنابراین نیازی به آیکون‌های جداگانه برای ماژول‌های «وای فای»، «بلوتوث» و «Sound» که فضای نوار منو را اشغال می‌کنند، ندارید.

یکی از مفیدترین ماژول‌هایی که می‌توانید به مرکز کنترل اضافه کنید، ماژول «باتری» است. این ماژول وضعیت باتری دستگاه مک شما و درصد شارژ آن را نشان می‌دهد.

بنابراین حالا می‌توانید آیکون باتری را از نوار منو حذف کنید.

از بخش «System Preferences» می‌توانید مرکز کنترل مک را سفارشی کنید. از نوار منو روی آیکون «Apple» کلیک کرده و سپس گزینه «System Preferences» را انتخاب کنید.

مرکز کنترل مک
در این بخش روی دکمه «Dock & Menu Bar» کلیک کنید.

مرکز کنترل مک
از سایدبار به بخش «Control Center» بروید. در این بخش حالا تمام ماژول‌ها را خواهید دید که آن جا فهرست شده‌اند. در بالا، ماژول‌هایی مانند «وای فای»، «نمایشگر» و به ترتیب سایرین را پیدا خواهید کرد.

در این ماژول‌ها تنها یک گزینه به اسم «نمایش در نوار منو» (Show in Menu Bar) را پیدا خواهید کرد.

مرکز کنترل مک
این گزینه ماژول مورد نظر را مستقیما به نوار منو سنجاق خواهد کرد. می‌توانید روی آیکون مورد نظر کلیک کنید تا گزینه آن ماژول در منو کشویی باز شود.

مرکز کنترل مک
برای اضافه کردن قابلیت‌های بیشتر به مرکز کنترل، به پایین اسکرول کنید تا بخش «Other Modules» را ببینید.

در این بخش ماژول‌های «Accessibility Shortcuts»، «Battery» و «Fast User Switching» را پیدا خواهید کرد.

یک ماژول مانند «Battery» را انتخاب کنید و گزینه «Show in Control Center» را تیک بزنید تا آن ماژول به بخش انتهایی مرکز کنترل مک اضافه شود.

در همین بخش همچنین می‌توانید گزینه «Show Percentage» را تیک بزنید تا در امتداد آن آیکون درصد شارژ را نیز نشان دهد.

مرکز کنترل مک
اگر می‌خواهید آن‌ها را به نوار منو اضافه کنید، گزینه «Show in Menu Bar» را انتخاب کنید. زمانی که هر کدام از این ماژول‌ها (یا هر سه) را انتخاب کردید، آن‌ها را در انتهای مرکز کنترل پیدا خواهید کرد.

مرکز کنترل مک
روی یک ماژول کلیک کنید تا باز شود و تمام قابلیت‌های آن را ببینید. ماژول «Fast User Switching» تمام حساب‌های کاربری را نشان خواهد داد و زمان انتخاب یک کاربر، فورا به آن جابه‌جا خواهید شد.

مرکز کنترل مک
ماژول «Accessibility Shortcuts» مانند گزینه مشابه خود در آیفون یا آیپد، ویژگی‌های دسترس‌پذیری مفیدی مانند «Invert Colors»، «Reduce Transparency» و موارد متعدد دیگر را نشان می‌دهد.

مرکز کنترل مک

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا