آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

چگونه می‎توان به‌سرعت همه تصاویر را از یک سند ورد حذف کرد ؟

اگر می‌خواهید به‌سرعت همه تصاویر را از یک سند مایکروسافت ورد حذف کنید، بهتر است از یک گزینه داخلی برای حذف همه آن‌ها باهم استفاده کنید. در ادامه این مطلب همراه کیمیانو باشید تا نحوه انجام آن را یاد بگیرید.

توضیح عملکرد این روش برای حذف عکس‌ها

برنامه ورد مایکروسافت ویژگی به ‌نام «پیدا کردن و جایگزینی» برای پیدا کردن موارد مختلف در اسناد شما و جایگزینی آن‌ها با مواردی که می‌خواهید، دارد.

اما یک اشکال کوچکی آن این است که روش مورد نظر تمام نمودارهای شما را نیز از سندتان حذف می‌کند. اگر با این موضوع مشکلی ندارید، در ادامه همراه کیمیانو باشید.

چگونه همه تصاویر را از یک سند ورد حذف کنیم

برای شروع حذف تصاویر، سند خود را در ورد باز کنید. در منو بالا پنجره روی «صفحه اصلی» کلیک کنید. سپس روی «جایگزینی» در قسمت «ویرایش» در نوار ابزار کلیک کنید.

حذف تصاویر از ورد

در پنجره «پیداکردن و جایگزینی» که باز می‌شود، روی کادر «پیداکردن چه چیزی» کلیک کنید. داخل کادر تایپ کنید:

g^

به‌عنوان جایگزین می‌توانید روی گزینه «بیشتر» کلیک کنید و سپس «ویژگی خاص» و «گرافیک» را از منو انتخاب کنید. ورد یک g^ را برای شما می‌نویسد.

در این مورد، g^ کد خاصی است که به معنای «گرافیک» است. این تگ «گرافیک» شامل همه تصاویر و نمودارهای موجود در سند شما است. اما نگران نباشید، چون اگر اشتباهی چیزی را حذف کنید بعدا می‌توانید آن را برگردانید.

در مرحله بعد، روی «جایگزینی همه» در پایین پنجره کلیک کنید.

چگونه می‎توان به‌سرعت همه تصاویر را از یک سند ورد حذف کرد؟

تمام تصاویر موجود در سند شما حذف خواهند شد. اگر می‌خواهید آن‌ها را برگردانید، در ویندوز دکمه ctrl را همزمان با دکمه Z بزنید و در مک command+Z را فشار دهید تا عملکرد حذف عکس‌ها لغو شده و عکس‌ها بازگردانده شوند یا می‌توانید در صورت لزوم تصاویر را دوباره وارد کنید، البته به‌صورت دستی!

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا