آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

حذف خطوط خالی از ورد – چگونه خطوط خالی را از یک سند ورد حذف کنیم ؟

حذف دستی خطوط خالی اضافی از یک سند مایکروسافت ورد خسته کننده است. خوشبختانه یک ویژگی داخلی در ورد می‌تواند تمام خطوط خالی را همزمان باهم حذف کند. در این مطلب همراه کیمیانو باشید تا نحوه انجام آن را یاد بگیرید.

خطوط خالی در مایکروسافت ورد چگونه کار می‌کنند

هر زمان که اینتر را در مایکروسافت ورد بزنید یک تگ مخفی «که به آن پاراگراف می‌گویند» به آخر هر خط اضافه می‌کند. با کلیک کردن روی آیکون پاراگراف شما می‌توانید این تگ‌ها را در سند ورد خود ببینید. «که مانند یک p رو به عقب با دو خط به نظر می‌رسد» در برگه «صفحه اصلی» ورد.

چگونه خطوط خالی را از یک سند ورد حذف کنیم؟

با استفاده از «پیداکردن و جایگزینی» در ورد، می‌توانید این برچسب‌های دو پاراگراف را با یک برچسب جایگزین کنید. این کار سبب حذف خطوط خالی اضافی از سند ورد شما می‌شود.

چگونه خطوط خالی اضافی را از یک سند ورد حذف کنیم

برای شروع حذف خطوط خالی، سند ورد خود را با مایکروسافت ورد باز کنید. روی برگه «هوم» در فهرست کلیک کرده و سپس «جایگزینی» را در سمت راست صفحه انتخاب کنید.

چگونه خطوط خالی را از یک سند ورد حذف کنیم؟

پنجره «پیدا کردن و جایگزینی» باز می‌شود. داخل کادر «پیداکردن چه» کلیک کنید و عبارت زیر را تایپ کنید:

p^p^

هر «^P» یک کد خاص است که مخفف تگ پاراگراف است. ما می‌خواهیم نمونه‌هایی از تگ‌های دو پاراگراف را در یک ردیف با یک تگ پاراگراف جایگزین کنیم. در کادر «جایگزینی با»، عبارت زیر را تایپ کنید:

P^

سپس روی گزینه «جایگزینی همه» در پایین پنجره کلیک کنید.

چگونه خطوط خالی را از یک سند ورد حذف کنیم؟

بعد از کلیک کردن، تمام خطوط خالی از سند شما حذف می‌شود. زمانی که در پنجره بازشده تایید را مشاهده کردید، روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

چگونه خطوط خالی را از یک سند ورد حذف کنیم؟

اگر هنوز هم خط خالی مشاهده می‌کنید، به این دلیل است است که بیشتر از دو خط خالی در این محل وجود داشته است. در این حالت دوباره روی گزینه «جایگزینی همه» در پنجره «پیدا کردن و جایگزینی» کلیک کنید تا همه خطوط اضافی حذف شوند. همچنین می‌توانید تعداد کدهای «p^» را که پیدا کرده‌اید جایگزین کنید و تا زمانی که مشکل شما برطرف شود، این کار را ادامه دهید.

در نهایت، پنجره «پیدا کردن و جایگزینی» را ببندید. اگر در هنگام تایپ کاراکترهای خاص از خطوط افقی که به‌طور خودکار در ورد ظاهر می‌شوند اذیت می‌شوید، می‌توانید آن‌ها را نیز جایگزین کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا