آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در گوگل کروم

جاوا اسکریپت به صورت پیش فرض روی مرورگر کروم فعال شده است. با این حال شما می توانید آن را به راحتی غیر فعال کنید تا ببینید سایت ها بدون این ابزار چطور به نظر می رسند.

جاوا اسکریپت چیست؟

بسیاری از وب سایت های امروزی دارای اجزای متحرکی هستند که برای جلب توجه و تبلیغات به آن ها کمک می کند. مرورگر های برای نمایش دادن این اجزا نیازمند ابزاری به نام جاوا اسکریپ هستند که تجربه کاربر را از صفحه وب با تبدیل آن از یک صفحه استاتیک به یک صفحه تعاملی بهبود می‌بخشد.

چرا باید جاوا اسکریپ را غیر فعال کنیم؟

با توجه به قابلیت های جاوا اسکریپت، در حالت کلی بهتر است این ابزار فعال بماند تا سایت ها حداکثر بهره وری خود را ارائه دهند. اما گاهی اوقات ممکن است تبلیغات یک وبسایت به قدری آزار دهنده باشند که شما چاره ای جز از کار انداختن آن ها از طریق خاموش کردن جاوا اسکریپت نداشته باشید. از سوی دیگر بعضی از کاربران به دلایل فنی تصمیم می گیرند حضور در وب را بدون جاوا اسکریپت تجربه کنند. در هر صورت امکان غیر فعال کردن جاوا اسکریپت برای یک وبسایت مشخص یا تمام وبسایت ها در مرورگر گوگل کروم وجود دارد. شما همچنین می توانید در صورت نیاز دوباره آن را فعال کنید.

آموزش غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در گوگل کروم

سریع ترین راه برای دسترسی به تنظیمات جاوا اسکریپت در مرورگر کروم وارد کردن آدرس زیر است:

Chrome://settings/content/javascript

راه دیگری نیز برای ورود به تنظیمات جاوا اسکریپت وجود دارد. به این منظور روی آیکن سه نقطه افقی در گوشه بالا سمت راست پنجره کلیک کنید.

جاوا اسکریپت
 

در قسمت پایینی منوی باز شده روی “Settings” کلیک کنید.

گوگل کروم

 

در صفحه جدید بخش “Privacy and Security” را پیدا نموده و روی “Site Settings” کلیک کنید.

گوگل کروم

 

در صفحه تنظیمات روی گزینه ” JavaScript” از بخش ” Permissions” کلیک کنید.

گوگل کروم

 

همانطور که قبلا گفتیم، جاوا اسکریپت در این مرورگر به صورت پیش فرض فعال شده است. برای غیر فعال کردن آن کافیست کلیک مقابل عبارت “Allowed” را خاموش کنید. برای فعال کردن مجدد ابزار می توانید دوباره مسیر را طی نموده و این کلید را روشن کنید.

جاوا اسکریپت

 

آموزش غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در یک وبسایت مشخص

همانطور که قبلا اشاره کردیم، امکان غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در یک یا چند وبسایت مشخص وجود دارد. به این منظور دوباره باید به صفحه تنظیمات جاوا اسکریپت به آدرس زیر مراجعه کنید.

Chrome://settings/content/javascript

در این صفحه دو بخش مجزا با نام های “Block” و “Allow” مشاهده خواهید کرد. حالا باید روی دکمه “Add” مقابل هر یک از این بخش ها کلیک کنید تا وبسایت های مورد نظر را به آن ها اضافه کنید. طبعیتا برای غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در یک وبسایت باید آدرس آن را به بخش “Block” اضافه کنید، و برای فعال کردن نیز آدرس را در “Allow” ثبت کنید.

جاوا اسکریپت

 

در پنجره ای که به صورت پاپ آپ باز می شود آدرس وبسایت را در نوار آدرس وارد کرده و روی دکمه “Add” کلیک کنید.

جاوا اسکریپت

 

به ترتیب ابزار جاوا اسکریپت در وبسایت هایی که به یکی از این دو بخش اضافه شده اند فعال یا غیر فعال خواهد شد. زمانی که دوباره به آن ها مراجعه کنید، تغییرات مشهو خواهد بود.

کیمیانو

 

امیدواریم با استفاده از نکاتی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم بتوانید حداکثر بهره را از ابزار کاربردی جاوا اسکریپت  در گوگل کروم ببرید و در عین حال تجربه ای آرامش بخش از وب گردی داشته باشید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا