آموزشاینترنت و وب

آموزش دانلود رایگان ویدیو از یوتیوب

دانلود کردن ویدیو از یوتیوب و ذخیره آن ها در آرشیو آفلاین ایده جالبی است که می تواند صرفه جویی در مصرف حجم اینترنت را به دنبال داشته باشد. علاوه بر آن شما می توانید در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید، محتوای دانلود شده را مشاهده کنید.

یوتیوب امکان دانلود ویدیو ها را در اپلیکیشن موبایلی این پلتفرم و همچنین نسخه وبی آن فراهم کرده است. اما مشکل اینجاست که شما باید برای استفاده از این قابلیت هزینه ای را پرداخت کنید و حساب کاربری ویژه بخرید. بعد از آن کافیست ویدیو مورد نظر را باز کرده و روی آیکن Download کلیک کنید.

اما از آنجایی که خرید اشتراک در وبسایت های خارجی از داخل ایران کار آسانی نیست، تصمیم گرفته ایم ابزار های دیگری برای دانلود ویدیو از یوتیوب معرفی کنیم. البته نباید فراموش کرد که استفاده از ابزار های ثانویه برای دانلود ویدیو از یوتیوب مخالف قوانین این پلتفرم است و کاری که قرار است انجام دهیم به نوعی غیر قانونی محسوب می شود.

آموزش دانلود ویدیو های یوتیوب برای کامپیوتر

۱. نرم افزار “۴K Video Downloader” را دانلود و نصب کنید.

ویدیو

این نرم افزار کاملا رایگان است و می تواند هر نوع ویدیو آپلود شده در یوتیوب، از ۳۶۰ درجه ای گرفته تا سه بعدی، را دانلود کند.

بعد از اتمام فرایند نصب این نرم افزار را باز کنید.

۲. لینک ویدیو یوتیوب را در نرم افزار کپی کنید.

ویدیو مورد نظر را باز کرده و لینک آن را کپی کنید. سپس به نرم افزار مراجعه کنید و با کلیک روی دکمه سبز رنگ “Paste Link” لینک را در اختیار آن قرار دهید.

در ادامه نرم افزار گزینه های مربوط به کیفیت ویدیو را به شما نشان می دهد تا از میان آن ها انتخاب کنید. لازم به ذکر است که حداکثر کیفیت تصویری که در این مرحله مشاهده می شوند به حداکثر کیفیت ویدیو اصلی در یوتیوب بستگی دارد.

     3. فرمت و کیفیت ویدیو را انتخاب کنید.

علاوه بر دانلود ویدیو کامل، نرم افزار به شما اجازه می دهد صدا را جدا کرده و فقط آن را دانلود کنید. برای این کار کافیست از منوی “Format” یک فرمت صوتی انتخاب کنید. همچنین برای دانلود ویدیو بهتر است از فرمت MP4 استفاده کنید که به جز کیفیت بالا در بسیاری از دستگاه ها قابل پخش است.

هنگام انتخاب کیفیت ویدیو به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر رزولوشن تصویر بیشتر باشد، حجم آن نیز بیشتر خواهد بود. به عبارت دیگر دانلود کردن ویدیو با حداکثر کیفیت (یا کیفیت های بالا) به زمان بیشتری نیاز دارد و حجم زیادی از اینترنت را مصرف می کند.

در نهایت با کلیک کردن روی دکمه “Browse” محل مورد نظر برای ذخیره سازی ویدیو را انتخاب کنید و سپس دکمه “Download” را بزنید تا ویدیو دانلود شود.

اگر از کیفیت تصویر و حجم ویدیو دانلود شده راضی بودید، می توانید با کلیک کردن روی آیکن لامپ در گوشه بالا سمت راست از قابلیت “Smart Mode” بهره مند شوید. این ابزار تنظیمات مختلف اعم از کیفیت، فرمت و … را ذخیره می کند و در آینده آن ها را برای دانلود تمام ویدیو ها به کار می برد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا