آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش ویرایش هدر و فوتر در پاورپوینت

قسمت های هدر و فوتر در اسلاید های پاورپوینت معمولا برای ارائه اطلاعات توضیحی همچون شماره اسلاید، تاریخ و زمان، اطلاعات ارائه دهنده و … در نظر گرفته می شود. ما در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن اطلاعات به این قسمت ها و همچنین ویرایش مواردی که از قبل وجود داشتند را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه هدر و فوتر به پاورپوینت اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن اطلاعات به قسمت های هدر و فوتر اسلاید ابتدا فایل پاورپوینت مورد نظر خود را باز نموده و روی تب “Insert” کلیک کنید.

پاورپوینت 

در گروه “Text” این تب روی “Header and Footer” کلیک کنید.

پاورپوینت

زمانی که پنجره باز می شود، شما به طور خودکار در تب “Slide” قرار دارید. در این تب می توانید هر کدام از موارد زیر را انتخاب نموده و به اسلاید های خود اضافه کنید:

• تاریخ و زمان

• شماره اسلاید

• فوتر

همانطور که می بینید گزینه ای برای هدر وجود ندارد. اما لازم نیست نگران باشید، چرا که در ادامه این مطلب به اضافه کردن هدر نیز خواهیم پرداخت.

پس از انتخاب کردن گزینه های مورد نظر برای اضافه کردن به اسلاید، پیش نمایشی از آن ها در قسمت “Preview” سمت راست پنجره نشان داده می شود. به این ترتیب شما می توانید ببینید اطلاعات درج شده توسط شما در کدام قسمت های اسلاید ظاهر می شود.

برای اضافه کردن متن در قسمت فوتر، کافیست آن را در باکس زیر “Footer” تایپ کنید. همچنین می توانید با انتخاب “Don’t Show on Title Slide” از نشان داده شدن این متن در به اسلاید عنوان (اولین اسلاید) جلوگیری کنید.

هدر

 

 

هدر

بعد از اضافه کردن اطلاعات مورد نظر کافیست روی دکمه “Apply” کلیک کنید تا تغییرات به اسلایدی که انتخاب کرده اید اضافه شود. همچنین می توانید با انتخاب “Apply to All” تغییرات را روی تمام اسلاید های موجود اعمال کنید.

هدر

همانطور که در تصویر زیر می بینید محتوایی در قالب فوتر به اسلاید اضافه شده است.

فوتر

ویرایش هدر و فوتر در پاورپوینت

برای تغییر دادن محتوای فوتر یک یا چند اسلاید مشخص کافیست روی متن آن دابل کلیک کرده و مانند هر متن دیگری آن را ویرایش کنید.

فوتر

جالب است بدانید امکان تغییر فرمت محتوای فوتر (تغییر سایز، فونت و …) نیز وجود دارد.

فوتر

برای تغییر محتوای فوتر تمام اسلایدها نیز می توانید دوباره به تب “Insert” و گزینه “Header and Footer” آن مراجعه کنید. اما در این حالت امکان تغییر فرمت محتوای متنی فوتر وجود ندارد.

بنابراین برای تغییر فرمت فوتر در تمام اسلاید ها باید از ابزار “Slide Master” موجود در گروه “Master Views” تب “View” کمک بگیرید.

اسلاید

بعد از انتقال به این حالت روی اسلاید بالایی در پنل سمت چپ کلیک کنید.

اسلاید

سپس متن فوتر را انتخاب کرده و فرمت آن را تغییر دهید.

اسلاید

حالا اگر به حالت نمایش “Normal” در تب “View” برگردید، شاهد تغییر فرمت محتوای فوتر خواهید بود.

چگونه هدر به پاورپوینت اضافه کنیم؟

خوشبختانه اضافه کردن هدر به اسلایدهای پاورپوینت کار دشواری نیست، چرا که فقط باید یک تکست باکس (جعبه متنی) به قسمت بالای اسلاید اضافه کنید.

اگر قصد دارید فقط به یک اسلاید هدر اضافه کنید، کافیست به تب “Insert” مراجعه کرده و از گروه “Text” موجود در این تب ابزار “Add Text” را انتخاب کنید. در ادامه می توانید متن مورد نظر خود را تایپ کنید تا به عنوان هدر در اسلاید مورد نظر درج شود.

برای اضافه کردن هدر به تمام اسلایدها لازم است ابتدا با مراجعه به تب “View” حالت نمایشی “Slide Master” را فعال کنید و اسلاید بالایی را در پنل سمت چپ انتخاب نمایید. در ادامه می توانید مراحل اضافه کردن تکست باکس را که پیش تر توضیح دادیم دنبال کنید.

پاورپوینت هدر فوتر اسلاید

مکان محتوای متنی هدر نیز با درگ اند دراپ کردن تکست باکس در قسمت بالایی اسلاید تعیین می شود.

به همین سادگی می توانید هدر و فوتر های دلخواه خود را به اسلاید های پاورپوینت اضافه کنید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا