آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

غیر فعال کردن نوتیفیکشن ها در کروم

اگر از ظاهر شدن نوتیفیکیشن های مختلف در هنگام استفاده از مرورگر کروم خسته شده اید، باید به شما بگوییم راه حلی برای رهایی از آن ها وجود دارد.

در مقاله امروز قصد داریم روش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در کروم را آموزش دهیم. همچنین روش فعال کردم مجدد نوتیفیکشن ها توضیح داده خواهد شد تا کسانی که آن ها را کاربردی می دانند بتوانند از آن ها بهره ببرند.

نونیفیکیشن های کروم معمولا پیام ها و پیشنهاد هایی هستند که از سایت های مختلف دریافت می کنید. این پیام ها به صورت پاپ آپ در گوشه پایین سمت چپ دسکتاپ ظاهر می شوند و معمولا صدای زنگی نیز دارند که گاهی اوقات، به خصوص در مواقعی که متمرکز بر کاری هستید، می‌ توانند آزار دهنده باشند. به همین دلیل بسیاری از کاربران ترجیح می دهند این نوتیفیکیشن ها را خاموش کنند.

علاوه بر وبسایت هایی که قبلا در آن ها عضو شده اید، بعضی از ابزار های گوگل نظیر سروی ایمیل Gmail، Google Now، و … نیز از طریق کروم برای شما نوتیفیکیشن ارسال می کنند.

غیر فعال کردن تمام نوتفیکیشن ها به صورت یکجا

روش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های کروم با توجه به نوع دستگاه شما متفاوت است.

در صورتی که از سیستم‌ عامل های ویندوز یا مک استفاده می کنید، ابتدا مرورگر کروم را باز کرده و از منو که با سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست نشان داده شده است وارد بخش تنظیمات “Setting” شوید. در این صفحه روی “Privacy and Security” و سپس “Site Setting” کلیک کنید.

نوتیفیکیشن

 

در پنجره جدیدی که باز می شود به پایین اسکرول کنید تا به قسمت Notifications برسید. حالا می توانید دریافت نوتیفیکیشن از تمام وبسایت ها را با این کلید فعال یا غیر فعال کنید.

کروم بوک

 

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برای هر سایت به صورت جداگانه

نباید این نکته را فراموش کرد که بعضی از نوتیفیکیشن ها می توانند مفید واقع شوند و شاید بهتر باشد آن ها را بلاک نکنیم. در چنین مواقعی بهتر است سایت ها و افزونه های فرستنده نوتیفیکیشن را به صورت جداگانه تنظیم کنیم. برای این کار لازم است در دستگاه های مختلف دستورالعمل های متفاوتی دنبال شود.

در اولین مورد دستگاه های مجهز به سیستم هامل ویندوز و مک را بررسی می کنیم. در بخش تنظیمات “Setting” مرورگر کروم تب “Privacy and Security” را انتخاب کرده و سپس روی “Site Setting” کلیک کنید. در پنجره جدیدی که باز می شود به پایین اسکرول کنید تا به قسمت Notifications برسید. در این بخش تمام سایت هایی که برای شما نوتیفیکیشن ارسال می کنند در دو گروه “Blocked” و “Allowed” دسته بندی شده اند. حالا می توانید روی آیکن سه نقطه عمودی در کنار نام هر سایت کلیک کنید تا امکان فعال یا غیر فعال شدن نوتیفیکیشن های آن سایت فراهم شود.

مرورگر

 

همچنین با کلیک کردن روی علامت x می توانید این سایت ها را از هر گروه حذف کرده و با استفاده از دکمه add به گروه دیگر اضافه کنید.

کیمیانو

 

اگر از دستگاه کروم بوک استفاده می کنید. لازم نیست مرورگر را باز کنید. در عوض می توانید به بخش Status در سیستم عامل کروم مراجعه کرده و روی آیکن نوتیفیکیشن که به شکل زنگ است کلیک کنید. این آیکن در گوشه پایین سمت راست کنار ساعت قرار گرفته است. در ادامه تمام نوتیفیکش هایی که دریافت کرده اید در پنجره ای جدید نمایش داده خواهد شد.

در این پنجره جدید روی آیکن تنظیمات که به شکل دنده است کلیک کنید. سپس اول سایت یا اپلیکیشن که نوتیفیکیشن ارسال می کند را پیدا کرده و با کلیک روی باکس کنار آن، دریافت نوتیفیکیشن را غیر فعال کنید.

کروم

اگر از مرورگر کروم در دستگاه های اندرویدی استفاده می کنید، ابتدا وارد سایت شوید و سپس روی آیکن قفلی که در نوار آدرس مرورگر، دقیقا سمت چپ آدرس وب سایت وجود دارد ضربه بزنید. در ادامه منویی باز می شود که شامل تنظیمات نوتیفیکیشن مربوط به وب سایت مورد نظر است. در این منو یکی گزینه های “allow” یا “block” را انتخاب کنید تا اجازه دریافت نوتیفیکیشن یا غیر فعال کردن آن صادر شود.

نوتیفیکیشن

 

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا