آموزشبرنامه اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

چطور آیکون جستجوی تب در کروم را فعال یا غیرفعال کنید

گوگل کروم یک قابلیت جستجوی تب دارد که به شکل یک فلش رو به پایین در گوشه بالا سمت راست پنجره مرورگر قرار می‌گیرد. از آوریل ۲۰۲۱، این قابلیت به‌صورت پیش فرض برای برخی از افراد فعال شد، در حالی که برای دیگران فعال نشده است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به نحوه فعال یا غیر فعال کردن آیکون جستجوی تب در کروم بپردازیم. با کیمیانو همراه باشید.

چگونه آیکون جستجوی تب در کروم را فعال یا غیرفعال کنیم؟

برای افزودن یا حذف آیکون پیکان رو به پایین از جستجوی تب، باید آن را از صفحه flags کروم فعال یا غیرفعال کنید. چنین ترفندی برای نسخه‌های مخصوص ویندوز ، مک ، لینوکس و سیستم عامل کروم این مرورگر کار می‌کند.

برای انجام این کار مرورگر گوگل کروم را در رایانه باز کنید. متن زیر را در نوار آدرس در بالای پنجره مرورگر تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

chrome://flags

چطور آیکون جستجوی تب در کروم را فعال یا غیرفعال کنید

پس از آن وارد صفحه پرچم‌های کروم خواهید شد که از همه قابلیت‌های آزمایشی کروم میزبانی می‌کند. در این بخش، روی بخش جستجو در بالا کلیک کنید و Enable Tab Search را تایپ کنید.

در نتایج جستجو، روی منوی کشویی کنار فعال کردن جستجوی تب کلیک کنید. برای فعال کردن ویژگی  Enabled را انتخاب و برای غیرفعال کردن آن Disabled را انتخاب کرده و دکمه را از نوار ابزار مرورگر خود حذف کنید.

چطور آیکون جستجوی تب در کروم را فعال یا غیرفعال کنید

این ویژگی اکنون فعال یا غیرفعال شده است. برای اینکه تغییر شما اعمال شود، باید روی راه اندازی مجدد در پایین کلیک کنید. با این کار کروم بسته می‌شود و دوباره باز خواهد شد.

چطور آیکون جستجوی تب در کروم را فعال یا غیرفعال کنید

برای لغو تغییر، به این صفحه برگردید و غیرفعال (برای حذف آیکون) یا فعال (برای بازیابی آن) را انتخاب کنید تا دوباره به تغییرات مد نظر خود برسید. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که حتما باید روی Relaunch کلیک کنید تا تغییرات روی کروم اعمال شود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا