آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش ریست فکتوری کردن ویندوز ۱۰

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید سرعت سیستم دچار افت شده است یا ویندوز ۱۰ رفتار های نامعقول از خود نشان می دهد در چنین مواقعی یکی از موثرترین روش ها برای حل مشکل ریست فکتوری کردن ویندوز ۱۰ یا همان برگرداندن این سیستم عامل به تنظیمات اولیه است.

علاوه بر رفع ایراد های نرم افزاری، توصیه می شود در هنگام فروش سیستم کامپیوتری نیز این فرایند را دنبال کنید.

قبل از شروع فرایند ریست فکتوری ویندوز ۱۰ حتما از فایل های خود بکاپ تهیه کنید. در غیر این صورت ممکن است بعضی از داده های مهم و اطلاعات جایگزین نشدنی شما در طول پروسه حذف شود.

زمانی که آماده برگرداندن ویندوز ۱۰ به تنظیمات اولیه بودید، روی دکمه “Start” و سپس آیکن به شکل دنده کلیک کنید تا صفحه تنظیمات ویندوز (Windows Setting) باز شود.

ریست فکتوری
 

در این صفحه روی گزینه “Update & Security” که در انتهای منو قرار دارد کلیک کنید.

ریست فکتوری

در این مرحله لیستی از به روز رسانی ها و تنظیمات امنیتی در پنل سمت چپ پنجره ظاهر می شود که در آن باید گزینه “Recovery” را انتخاب کنید.

ویندوز 10

زمانی که وارد پنجره جدید شدید، در قسمتی که با عنوان “Reset This PC” مشخص شده است روی دکمه “Get Started” کلیک کنید.

ویندوز 10

در ادامه پنجره ” Reset This PC” ظاهر می شود و دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد:

Keep my files : با انتخاب این گزینه فایل های شخصی شما حفظ شده و سایر موارد از جمله تنظیمات دستگاه و نرم افزار های نصب شده پاک می شود.

Remover everything : استفاده از این گزینه باعث می شود تمام اطلاعات موجود روی دستگاه (حتی فایل های شخصی شما) کاملا حذف شود.

با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید.

ویندوز 10

در پنجره جدیدی که باز می شود پیامی وجود دارد که به شما در مورد عواقب ریست فکتوری کردن ویندوز ۱۰ اطلاع می دهد. اگر با محتوای این پیام مشکلی ندارید، روی دکمه “Reset” کلیک کنید.

kimiano

حالا فرایند بازگرداندن ویندوز به تنظیمات اولیه از طریق ریست فکتوری آغاز می شود. این عملیات ممکن است چند دقیقه یا حتی بیشتر به طول بیانجامد. زمانی که ریست فکتوری کامل شد، سیستم ریستارت شده و ویندوز ۱۰ تازه نفس کار خود را آغاز می کند.

بخش آموزش

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا