آموزشتلفن هوشمند / تبلت

رفع مشکل  Unlock iPhone to Use Accessories آیفون

در سیستم عامل iOS نسخه ۱۲ به بعد، برای اتصال به آیفون و آیپد از طریق کابل USB باید قفل صفحه نمایش باز شده باشد، این محدودیت با نام ” USB Restricted Mode ” شناخته می شود و از دستگاه در برابر ابزار های هک مانند GrayKey جلوگیری می کند و باید مشکل Unlock iPhone to Use Accessories  آیفون را حل کنیم.

پیام مشکل Unlock iPhone to Use Accessories  آیفون به چه معناست؟

ویژگی امنیتی جدید اپل در iOS 12 و نسخه های بالاتر از آن باعث می شوند این پیام روی صفحه نمایش ظاهر شود.

نوشته های مشابه

این قابلیت زمانی که صفحه نمایش آیفون یا آیپد قفل باشد، از برقراری ارتباط بین آن و سایر دستگاه ها از طریق کابل USB جلوگیری می کند.

البته آیفون و آیپد در این حالت شارژ می شوند، اما هیچ انتقال داده ای صورت نمی پذیرد تا زمانی که شما قفل صفحه نمایش را باز کنید.

این ویژگی برای جلوگیری از هک آیفون توسط نرم افزار هایی همچون GrayKey اضافه شده است.

هر چند این ابزار معمولا توسط نیروی های پلیس استفاده می شود، اما این احتمال نیز وجود دارد که هکر ها با استفاده از روش های مشابه اقدام به شکستن کد پین آیفون نموده و به اطلاعات کاربر دسترسی داشته باشند.

به همین دلیل اپل انتقال داده را بین آیفون ها و آیپد هایی که در حالت قفل صفحه نمایش هستند و سایر دستگاه ها کاملا مسدود کرده است.

البته این محدودیت به صورت پیش فرض روی دستگاه تعریف شده است و اگر برای شما مزاحمت ایجاد می کند، می توانید آن را تغییر دهید.

اما اگر اجازه دهید این ویژگی امنیتی جدید فعال باشد و وظیفه خود را انجام دهد، زمانی که سایر دستگاه ها از طریق کابل USB به آیفون یا آیپد با صفحه نمایش قفل متصل می شوند، نوتیفیکیشن روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

در ادامه کافیست قفل صفحه نمایش را با وارد کردن رمز عبور یا سایر روش های احراز هویت بایومتریک باز کنید تا امکان انتقال داده فراهم شود.

غیرفعال کردن قابلیت امنیتی USB Restricted Mode

قبل از غیر فعال کردن ، توصیه می شود اجازه دهید این ویژگی امنیتی به کار خود ادامه دهد و از هک شدن آیفون جلوگیری نماید؛ کافیست بعد از اتصال دستگاه از طریق کابل USB قفل صفحه نمایش را به کمک حسگر اثر انگشت یا قابلیت تشخیص چهره که روش های سریعی هستند باز کنید.

اما اگر این ویژگی واقعا دردسر ساز شده است و تصمیم شما برای غیر فعال کردن آن قطعی است، کافیست مراحل زیر را طی کنید:

     ۱. با کلیک کردن روی آیکن اپ “Settings” وارد تنظیمات دستگاه شوید.

     ۲. روی بخش “Touch ID & Passcode” یا در بعضی از دستگاه ها “Face ID & Passcode” ضربه بزنید و رمز عبور عددی را وارد کنید.

     ۳. در صفحه ای که باز می شود به قسمت “Allow Access When Locked” رجوع کرده و گزینه “USB Accessories” را فعال نمایید.

به این ترتیب حتی زمانی که صفحه نمایش قفل باشد، انتقال داده بین آیفون یا آیپد و سایر دستگاه ها از طریق کابل USB امکان پذیر خواهد بود.

مشکل  Unlock iPhone to Use Accessories آیفون
در پایان بار دیگر توصیه می شود این ویژگی را غیر فعال نکنید، چرا که از اطلاعات شخصی شما در برابر هک آیفون جلوگیری می کند.

منبع: howtogeek

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا