آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

پاک کردن اطلاعات شبکه وای فای در سیستم عامل مک اپل

اگر کاربر دستگاه های مجهز به مک هستید باید بدانید که این سیستم عامل اطلاعات مربوط به شبکه های وای فای که قبلا به آن ها متصل شده اید را ذخیره می کند، و زمانی که این شبکه ها دوباره در دسترس باشند به صورت خودکار به آن ها وصل می شود. اما مشکل اینجاست که گاها شما ترجیح می دهید به network Wi-Fi دیگری متصل شوید یا اصلا اجازه ندهید سیستم به شبکه و اینترنت فراهم شده توسط آن دسترسی داشته باشد. در چنین مواقعی تنها راه حل حذف اطلاعات شبکه ذخیره شده به صورت دستی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

حذف اطلاعات مربوط به یک شبکه وای فای در مواقعی که حین اتصال مجدد به آن دچار مشکل شده اید نیز موثر واقع می شود. به عنوان مثال زمانی که رمز اتصال به مودم و شبکه آن تغییر کرده باشد، سیستم عامل مک اپل با پسورد قبلی که طبیعتا اشتباه است اقدام به برقراری ارتباط می کند و نتیجه ای حاصل نمی شود. در این شرایط نیز باید با حذف اطلاعات مربوط به شبکه امکان وارد کردن پسوورد جدید را مهیا کرد.

حذف مودم در سیستم عامل مک

برای حذف اطلاعات مربوط به مودم یا شبکه ای که قبلا به آن متصل شده اید، روی آیکن Wi-Fi در نوار منوی سیستم عامل مک کلیک نموده و گزینه “Open Network Preferences” را انتخاب کنید.

مک

طبق تصویر روی گزینه “Advanced” کلیک کنید.

سیستم عامل

زیر تب “Wi-Fi” به پایین اسکرول کرده و شبکه ای که قصد دارید اطلاعات آن را پاک کنید انتخاب نمایید. سپس روی علامت (-) مقابل آن کلیک کنید.

شبکه

حالا در پنجره ای که باز می شود روی دکمه “Remove” کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره شده مربوط به network وای فای مورد نظر حذف شود.

 Network wi-fi

در ادامه روی دکمه “OK” در صفحه Wi-Fi کلیک کنید.

سیستم عامل مک شبکه wi-fi

سپس روی دکمه “Apply” در پنجره Network کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

سیستم عامل مک شبکه wi-fi

به این ترتیب اتصال خودکار به network وای فای در سیستم عامل مک متوقف می شود. در صورت نیاز، شما می توانید با کلیک کردن روی آیکن Wi-Fi در نوار منو و انتخاب network وای فای مورد نظر دوباره به آن متصل شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا