آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش تغییر مکان تسکبار taskbar و تبدیل حالت افقی به عمودی در ویندوز ۱۰

تسکبار taskbar ویندوز ۱۰ معمولا به صورت افقی در پایین ترین نقطه صفحه نمایش قرار دارد. با این حال امکان انتقال آن به کناره های سمت راست یا چپ صفحه نمایش در حالت عمودی وجود دارد. بنابراین بسیاری از کاربران صفحه نمایش های عریض تصمیم می گیرند از تسکبار عمودی در ویندوز ۱۰ استفاده کنند تا قسمتی که قبلا توسط taskbar افقی اشغال شده بود آزاد شده و فضای عمودی بیشتری توسط نمایشگر ارائه شود.

چگونه تسکبار عمودی را در ویندور ۱۰ فعال کنیم؟

به این منظور ابتدا روی تسکبار یا همان نوار ابزار ویندوز ۱۰ راست کلیک نموده و گزینه ” Lock The Taskbar” را در منوی باز شده پیدا کنید. اگر در مقابل این گزینه تیک وجود دارد، روی آن کلیک کنید تا تیک حذف شود. به این ترتیب قبل تسکبار باز شده و شما می توانید آن را جابجا کنید.

 

ویندوز 10

 

حالا کافیست روی taskbar کلیک کرده و با درگ کردن آن را به مکان مورد نظر خود انتقال دهید. علاوه بر کناره ها، شما می توانید نوار ابزار را به قسمت بالایی صفحه نماییش نیز انتقال دهید.

 

تسکبار taskbar

 

یکی دیگر از قابلیت هایی که پس از باز کردن قفل تسکبار در اختیار شما قرار می گیرد، امکان تغییر سایز آن است. کافیست نشانگر موس را روی لبه تسکبار نگه دارید تا به شکل یک فلش دو طرفه در آید و سپس با کشیدن سایز نوار ابزار را افزایش یا کاهش دهید.

 

کیمیانو

 

پس از اعمال تغییرات مورد نظر روی نوار ابزار، می توانید بار دیگر روی آن راست کلیک نموده و تیک مقابل “Lock The Taskbar” را فعال کنید. به این ترتیب تسکبار قفل می شود تا شما به صورت اتفاقی باعث جابجایی یا تغییر سایز آن نشوید.

در ادامه می توانید مثل همیشه از taskbar که حالا به صورت عمودی در کناره صفحه نمایش قرار گرفته است استفاده کنید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا