آموزشتلفن هوشمند / تبلت

آموزش نصب سیستم عامل iOS 13 روی گوشی آیفون

اگر تصمیم گرفته اید سیستم عامل گوشی آیفون خود را به iOS 13 ارتقا دهید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که این نسخه در واقع ورژن بتا (آزمایشی) است و اپل هنوز نسخه اصلی را منتشر نکرده است.

نسخه اصلی و نهایی iOS 13 به احتمال فراوان در ماه سپتامبر و همزمان با معرفی iPhone 12 منتشر می شود.

در حال حاضر دانلود کردن نسخه بتا کار دشواری است و هیچ تضمینی در مورد عملکرد صحیح آن روی دستگاه شما وجود ندارد. از سوی دیگر ممکن است بعضی از اپلیکیشن ها با این نسخه سازگار نباشند و تا زمان انتشار نسخه اصلی iOS 13 برای رفع این مشکل اقدامی صورت نگیرد.

بنابراین توصیه می شود قبل از شروع به روز رسانی سیستم عامل گوشی آیفون خود به تمامی جوانب فکر کنید و با ذهن باز تصمیم بگیرید. اگر عجله ای ندارید، شاید بهتر باشد تا زمانی که نسخه نهایی iOS 13 منتشر می شود صبر کنید.

اما اگر تصمیم گرفته اید همین حالا سیستم عامل آیفون خود را ارتقا دهید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل نصب iOS 13 در آیفون

    1. از دستگاه بکاپ بگیرید

با توجه به اینکه نسخه بتا را دانلود می کنید و ممکن است حین نصب مشکلات پیش بینی نشده به وجود آید، بسیار مهم است که در اولین گام از دستگاه خود بکاپ بگیرید. به این ترتیب اگر اتفاقی رخ دهد می توانید تنظیمات، اپلیکیشن ها و اطلاعات را بازیابی کنید.

    2. در سرویس Apple Developer Program ثبت نام کنید

برای دریافت نسخه بتای سیستم عامل iOS 13 باید در سرویس Apple Developer Program ثبت نام کنید. هنگام ثبت نام در این سرویس اطلاعات اپل آیدی و مشخصات فردی از شما درخواست می شود. علاوه بر آن هزینه ۱۰۰ دلار برای اشتراک یک ساله از شما دریافت می شود. این اشتراک همچنین دسترسی به نسخه بتای سایر سیستم عامل های اپل از جمله macOS را فراهم می کند.

    3. نسخه بتا iOS 13 را دانلود و نصب کنید

پس از اتمام فرایند ثبت نام به صفحه توسعه دهندگان اپل “Apple’s developer” مراجعه کرده و روی Operating Systems کلیک کنید. در این صفحه به پایین اسکرول کنید تا به iOS 13 beta برسید.

در این قسمت می توانید نحوه نصب iOS 13 را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. این گزینه ها شامل نصب از طریق نسخه های بتای سیستم عامل macOS 10.15یا اپلیکیشن Xcode 11 beta ، و همچنین نصب به کمک نرم افزار iTunes می شود.

پس از مشخص کردن روش نصب آیفون خود را از میان دستگاه های موجود انتخاب کنید. فراموش نکنید که iOS 13 فقط روی iPhone SE ، iPhone 6S ، iPod Touch (نسل هفتم)، و سایر مدل های جدید تر از آن ها نصب می شود.

در پایان روی دکمه Download کلیک کنید و پس از اتمام دانلود iOS 13 را روی آیفون نصب کنید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا