آموزشتلفن هوشمند / تبلت

آموزش چگونگی مخفی کردن پوشه ها و فایل ها در گالری اندروید

اپلیکیشن گالری در سیستم عامل اندروید دسترسی سریع به تمام تصاویر و ویدیو های ذخیره شده در دستگاه را فراهم می کند؛ این اپ به صورت دوره ای حافظه دستگاه را اسکن می کند تا فایل های مدیای جدید را شناسایی کرده و آن ها را نشان دهد، اما ممکن است شما دوست نداشته باشید بعضی از عکس ها و ویدیو ها در گالری نمایش داده شوند، در چنین حالتی امکان مخفی کردن پوشه های حاوی محتوا و خارج کردن آن ها از دسترس اپلیکیشن گالری وجود دارد.

وب سایت کیمیانو آموزشی نیز با همین کارکرد با نام چگونگی رمز گذاشتن بر روی فایل ها و برنامه های اندروید و اپل !! قرار داده است.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره توضیح دهیم.

چگونه تصاویر و ویدیو ها را از دسترس اپلیکیشن گالری اندروید خارج کنیم؟

برای اینکه تصاویر و ویدیو ها در گالری اندروید نشان داده نشوند، باید پوشه حاوی آن ها را از برنامه اسکن کل دستگاه خارج کرد. به این منظور باید فایلی با نام nomedia. داخل پوشه مورد نظر ساخته شود.

nomedia. در واقع یک فایل متنی (.txt) خالی است. زمانی که این فایل داخل پوشه قرار داده می شود، اپلیکیشن گالری در طول فرایند اسکن سیستم برای فایل های مدیای جدید این پوشه را نادیده می گیرد. علاوه بر گالری، سایر اپلیکیشن ها نیز هنگام برخورد به این فایل از بررسی پوشه حاوی آن صرف نظر می کنند. به این ترتیب شما می توانید انواع فایل ها نظیر اسناد، موزیک، عکس، ویدیو و … را از اپلیکیشن هایی که دستگاه را اسکن می کنند مخفی نگه دارید.

شما می توانید فایل nomedia. را با استفاده از نرم افزار “Notepad” در کامپیوتر ساخته و آن را به یک یا چند پوشه در سیستم عامل اندروید تلفن هوشمند انتقال دهید. همچنین اپلیکیشن “Free File Manager” مخصوص سیستم عامل اندورید امکان ساختن این فایل مستقیما در پوشه مورد نظر را فراهم می کند.

مخفی کردن پوشه با استفاده از Free File Manager در اندروید

Free File Manager اپلیکیشن رایگان مدیریت پوشه ها و فایل ها در سیستم عامل اندروید است. بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن کافیست آن را باز کنید و به پوشه ای که قصد دارید مخفی کنید بروید. سپس روی دکمه (+) ضربه بزنید و گزینه “New Text File” را انتخاب کنید تا یک فایل متنی خالی داخل پوشه ساخته شود. در نهایت نام فایل را به nomedia. تغییر دهید.

مخفی کردن پوشه در اندروید

حالا اپلیکیشن را ببنیدید و دستگاه را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال شده و محتوای پوشه از دسترس اپلیکیشن هایی همچون گالری اندروید خارج شود.

دانلود اپلیکیشن Free File Manager برای اندروید

اینستاگرام کیمیانو
منبع
ccm

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا