آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

چگونه می توان آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنیم

اگر تا به حال برنامه ادوبی فتوشاپ را باز کرده باشید احتمالا شاهد فهرستی از آیتم‌ها خواهید بود که بعضی از آن‌ها به ندرت یا اصلا استفاده نمی‌شوند. حال شما می‌توانید با پنهان کردن آیتم های منو در فتوشاپ صفحه کار خود را خلوت‌تر کنید تا تمرکزتان بیشتر روی موارد انتخابی‌تان باشد. اگر باز به آن‌ها احتیاج پیدا کردید، جای نگرانی نیست چرا که به راحتی می‌توان آن‌ها را دوباره برگرداند.

اگر می‌خواهید با نحوه پنهان کردن این آیتم‌ها در این برنامه قدرتمند گرافیکی آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه کیمیانو باشید.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

نحوه مخفی کردن آیتم های منو در فتوشاپ

شما می‌توانید هر کدام از موردهای منوی برنامه فتوشاپ را پنهان کنید. به این معنی که حتی قادر هستید بعضی از گزینه‌های پر کاربرد مانند New و Open را نیز مخفی کنید.

برای شروع کار، برنامه Adobe Photoshop را در سیستم خود باز کنید. با باز شدن برنامه، روی گزینه ویرایش یا Edit در بالا کلیک کرده و آیتم Menu را انتخاب کنید.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

فهرستی از تمامی منوهای فتوشاپ خود را مشاهده خواهید کرد. روی منویی که می‌خواهید موردی از آن مخفی شود کلیک کنید.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

فهرست انتخابی شما باز می‌شود و حال می‌توانید تمامی گزینه‌های موجود در آن فهرست را ببینید. برای پنهان کردن آیتم های منو در فتوشاپ روی آیکون چشم، کنار نام گزینه کلیک کنید. با این کار آیکون مورد نظر از کادر سفید حذف می‌شود که به معنای پنهان بودن آن است.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

برای ذخیره تغییرات، روی تایید در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. گزینه منو انتخابی شما اکنون مخفی شده است.

نحوه آشکار کردن یک مورد از منو در ادوبی فتوشاپ

اگر به گزینه‌ای که قبلا آن را مخفی کرده بودید، نیاز پیدا کردید قادر خواهید بود آن را بازیابی کنید. طوری که دقیقا مثل دفعه اول باشد.

برای این کار، برنامه فتوشاپ را دوباره باز کرده و از بخش ویرایش گزینه منو را انتخاب کنید. دقیقا مانند کاری که در بالاتر انجام دادید. فهرستی از منوها را مشاهده خواهید کرد، حال آیتمی را که می‌خواهید از حالت مخفی بودن خارج شود انتخاب کنید.

روی کادر سفیدی کنار موردی که می‌خواهید برایتان مخفی نباشد کلیک کنید، با انجام این کار آیکون چشم به درون کادر اضافه خواهد شد. سپس روی تایید برای ذخیره تغییرات کلیک کنید.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

پیدا کردن آسان‌تر مواردی از فهرست که بیشتر استفاده می‌شوند

اگر فهرست شما به هم ریخته است، لزوما مجبور نیستید سایر آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی کنید تا گزینه‌های منوی مورد علاقه‌تان برجسته شود. شما می‌توانید رنگ‌های سفارشی را به گزینه‌های منوی خود که اغلب استفاده می‌کنید اختصاص دهید تا پیدا کردن آن‌ها آسان‌تر باشد.

برای انجام این کار، فتوشاپ را باز کنید و از بخش ویرایش آیتم منو را پیدا کنید. موردی از فهرست که می‌خواهید یک رنگ خاص را به آن اختصاص دهید پیدا کنید سپس روی None کلیک کنید تا ستون رنگ‌ها نمایان شود و بتوانید رنگ مورد نظر خود را برای آن مورد انتخاب کنید.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

اکنون گزینه‌های فهرست فتوشاپ کاملا متفاوت از یکدیگر هستند و دیگر لازم نخواهد بود که گزینه‌ای را پنهان کنید تا دسترسی به دیگر موارد آسان باشد.

چطور آیتم های منو در فتوشاپ را مخفی یا ظاهر کنید

در پایان باید اشاره کنیم فتوشاپ به شما امکان می‌دهد که عکس‌های زیباتری خلق کنید و ارزش دارد بعضی از ترفندها و نکات فتوشاپ را یاد بگیرید تا بتوانید از این برنامه نهایت استفاده را ببرید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا