آموزشبرنامه اندرویدفناوریموبایل

چطور عمر باتری سامسونگ را با رعایت این نکات افزایش دهیم ؟

عمر باتری کاملا بستگی به نحوه استفاده دارد و این مورد در دستگاه‌های مختلف طبیعتا متفاوت است. عمر باتری که برای مدل گوشی شما تخمین زده شده است شاید در دفترچه راهنمای آن یافت شود. نکاتی که در ادامه آماده کرده‌ایم به شما نشان می‌دهد چگونه عمر باتری سامسونگ خود را افزایش دهید و در عین حال از آن نیز به نوعی مراقبت کنید. با کیمیانو همراه باشید.

کاهش دادن سطح روشنایی صفحه نمایش

روشنایی بالای صفحه و تنظیم روشن ماندن صفحه گوشی برای یک مدت طولانی می‌تواند موجب تخلیه سریع‌تر باتری گوشی شما شود. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش عمر باتری دستگاه ، کم کردن روشنایی صفحه است و نحوه انجام این کار در این قسمت آورده شده است:

 1. از بخش صفحه نمایش، صفحه را به پایین بکشید تا پنل نوتیفیکیشن گوشی برایتان به نمایش در آید.
 2. نوار مربوط به روشنایی صفحه را به سمت چپ بکشید.
 3. در همان جا، مدت زمان روشن ماندن صفحه را نیز تمیز کنید، روی آیکون چرخ دنده در بالا آهسته بزنید، تب My Device را انتخاب کنید سپس روی Display آهسته بزنید.
 4. روی Screen timeout آهسته بزنید و زمانی که مد نظر دارید را انتخاب کنید.

بهتر است روشنایی صفحه نمایش را در حالت خودکار قرار دهید و از مدت زمان روشن ماندن صفحه را روی ۳۰ ثانیه تنظیم کنید.

غیر فعال کردن یا حذف نصب برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید

بعضی از برنامه‌ها امکان دارد به‌صورت بیهوده در پشت صحنه گوشی در حال اجرا باشند و باتری گوشی شما را تخلیه کنند. حال برای این که برنامه‌های بلااستفاده را حذف کنید، چند روش وجود دارد که در ادامه مطرح می‌کنیم.

سریع‌ترین روش برای حذف برنامه‌ها :

 1. در صفحه اصلی گوشی روی آیکون برنامه انگشت خود را نگه دارید.
 2. روی آیکون Uninstall ضربه زنید و به دنبال آن OK را انتخاب کنید.

برای کنترل بیشتر برنامه‌ها :

 1. به بخش تنظیمات بروید و Appsرا انتخاب کنید.
 2. برای مرتب‌سازی برنامه‌ها بر اساس اندازه یا مجوزهای مورد نیاز، روی آیکون سه نقطه در گوشه بالا سمت راست آهسته بزنید.
 3. برای حذف نصب، به سادگیی روی نام برنامه و سپس آیکون Uninstall آهسته بزنید.

 متاسفانه بعضی از برنامه‌ها نمی‌توانند در تعدادی از مدل‌های سامسونگ مانند S9 و S9+ حذف نصب شوند. با این حال، با غیر فعال کردن برنامه عمر باتری سامسونگ را افزایش دهید.

خاموش کردن حالت Always On Display یا تنظیم برنامه برای آن

حالت Always On Display یا AOD از نمایشگرهای آمولد برای نشان دادن اطلاعات هنگام خاموش بودن صفحه نمایش استفاده می‌کند.

در حقیقت این مورد به شما این امکان را می‌دهد که بدون فعال کردن صفحه نمایش به اطلاعات اساسی مانند تاریخ و زمان به‌راحتی دسترسی داشته باشید.

طبیعتا هر فعالیتی که موجب روشن بودن همیشگی صفحه نمایش شما باشد، مقداری از انرژی باتری گوشی استفاده خواهد کرد. شما می‌توانید AOD را کاملا خاموش کرده یا روشن یا خاموش شدن آن را زمان‌بندی کنید.

خاموش کردن AOD :

 1. به بخش تنظیمات بروید، سپس از بخش Lock screen and security مورد Always On Display را انتخاب کنید.
 2. با ضربه آهسته روی نوار کنار این عبارت، این حالت را خاموش کنید. (دایره به سمت چپ حرکت خواهد کرد)

چطور عمر باتری سامسونگ را با رعایت این نکات افزایش دهیم؟

تنظیم برنامه زمانی برای AOD :

 1. به بخش تنظیمات بروید و از آن قسمت ابتدا گزینه Lock screen and security و در نهایت مورد Lock screen and Always On Display را انتخاب کنید.
 2. روی گزینه Set schedule آهسته بزنید و مراحل ارائه شده برای گوشی خود را دنبال کنید.

چطور عمر باتری سامسونگ را با رعایت این نکات افزایش دهیم؟

اگر از ساعت‌های هوشمند استفاده می‌کنید برنامه‌ای را برای AOD تنظیم کنید که در زمان عصر یعنی زمان حضور در خانه، صفحه آن روشن باشد.

وای‌فای ، بلوتوث و مکان‌نما را در صورت استفاده نکردن خاموش کنید

اگر به وای‌فای، بلوتوث و جی‌پی‌اس نیازی ندارید، آن‌ها را خاموش کنید چرا که هر زمان که گوشی شما وجود سیگنالی را بررسی می‌کند، از شارژ باتری استفاده می‌کند و عمر باتری سامسونگ را کاهش می‌دهد.

خاموش کردن این سه قابلیت نیز کاری ندارد. فقط کافی است صفحه را به پایین بکشید و از بین گزینه‌هایی که برایتان به نمایش در می‌آید با زدن ضربه روی آیکون آن‌ها هر کدام را خاموش کنید.

چطور عمر باتری سامسونگ را با رعایت این نکات افزایش دهیم؟

حالت صرفه‌جویی در مصرف باتری (Power saving) را روشن کنید

حالت صرفه‌جویی در مصرف باتری با محدود کردن عملکرد پردازنده دستگاه، کاهش روشنایی صفحه و خاموش کردن چراغ کلید لمس در صرف انرژی باتری دستگاه صرفه‌جویی می‌کند.

این حالت بین دستگاه‌های مختلف سامسونگ تفاوت خیلی زیادی ندارد، اما به‌طور کلی همه برنامه‌های غیر ضروری را می‌بندد تا زمان بیشتری باتری گوشی برایتان قابل استفاده باشد.

می‌توانید این حالت را به‌صورت دستی فعال کنید با دستگاه خود را به شکلی تنظیم کنید که خودکار روی این حالت قرار بگیرد. برای انجام این کار به بخش تنظیمات دستگاه بروید و ابتدا Device maintenance و سپس گزینه باتری را انتخاب کنید.

دانلود اخرین نسخه نرم‌افزار دستگاه

آخرین نسخه نرم‌افزار دستگاه را از بخش تنظیمات سپس About phone مورد بررسی قرار دهید. با استفاده از سیستم بی‌سیم یا از طریق Samsung Kies نسخه نرم‌افزار دستگاه خود را ارتقاء دهید.

تعداد دفعات همگام‌سازی اطلاعات موجود در گوشی خود را بررسی کنید

اگر مانند بیشتر مردم باشید، برنامه‌های زیادی مانند ایمیل و شبکه اجتماعی دارید که این برنامه‌ها مرتب همگام‌سازی می‌شوند یا برای دریافت ایمیل‌های جدید به‌روزرسانی خواهند شد.

همگام‌سازی مکرر موجب کاهش عمر باتری سامسونگ می‌شود. تنظیمات همگام‌سازی اطلاعات را در برنامه‌ها و ایمیل خود مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که فقط آن اندازه که نیاز است این اتفاق می‌افتد.

خودداری کردن از صفر شدن شارژ باتری

در مورد باتری‌های که قدیمی بودند، همیشه گفته می‌شد اجازه دهید شارژ آن کاملا تخلیه شود. اما برای دستگاه‌های مدرن و امروزی مانند گوشی‌های هوشمند تخلیه کامل شارژ باتری، عمر آن را نیز به مراتب کاهش می‌دهد. به همین دلیل بهتر است نگذارید شارژ باتری گوشی شما کمتر از ۲۰ درصد باشد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
samsung.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا