آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

چطور فیلم یوتیوب را در فایل ورد قرار دهیم ؟

استفاده ترکیبی از رسانه‌های در یک فایل ورد می‌تواند راهی عالی برای جذاب‌تر کردن فایل شما باشد. به همین دلیل در این مطلب نحوه قرار دادن یک فیلم یوتیوب را در یک فایل ورد آموزش می‌دهیم. با کیمیانو همراه باشید.

برای قرار دادن فیلم یوتیوب در فایل ورد ، ابتدا مرورگر خود را باز کنید، سپس به سایت یوتیوب بروید. نام فیلمی را که می‌خواهید آن را در فایل ورد قرار دهید در کادر بالای صفحه بنویسید و روی علامت ذره‌بین کلیک کنید تا فرآیند جستجو آغاز شود.

فیلم یوتیوب در ورد

از نتایج جستجو روی نام ویدیو انتخابی خود کلیک کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

در مرحله بعد، در بالای صفحه روی آدرس سایت دو بار کلیک کنید تا انتخاب شود، سپس روی آن کلیک راست کنید و گزینه Copy را انتخاب کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

همچنین می‌توانید کدی که مخصوص به این ویدیو است را کپی کنید. برای رسیدن به کد، روی گزینه Share در زیر ویدیو کلیک کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

در پنجره Share عبارت Embed را انتخاب کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

پنجره‌ای که محتوی کد ویدیو است ظاهر خواهد شد. با کلیک کردن روی عبارت  Copyدر پایین صفحه عبارت در کلیپ‌بورد کپی خواهد شد.

در صورت تمایل، اگر می‌خواهید مثلا فایل ویدیو از یک زمان مشخص شروع شود، تیک کادر Start At را بزنید، سپس زمان انتخابی خود را وارد کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

وقتی آدرس سایت یا کد قرار داده شده را کپی کردید، برنامه ورد را باز کنید. از نوار ابزار بالای برنامه روی تب Insert کلیک کنید، سپس از بخش Media group گزینه Online Video را انتخاب کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

کادری تحت عنوان  Insert a Videoظاهر خواهد شد. آدرس فایل ویدیو یا کد را با فشردن دکمه‌های ترکیبی Ctrl+V یا کلیک راست سپس انتخاب Paste در بخش مربوطه وارد کنید. سپس روی گزینه Insert کلیک کنید.

فیلم یوتیوب در ورد

اکنون فیلم در سند ورد شما وارد می‌شود که با کلیک کردن روی دکمه پخش ویدیو نور صفحه کم می‌شود و ویدیو در پیش زمینه ظاهر خواهد شد، دوباره روی دکمه پخش کلیک کنید.

هر کنترلی که در فیلم های یوتیوب وجود دارد در این فایل ورد نیز وجود خواهد داشت که در صورت لزوم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا