آموزشتلفن هوشمند / تبلت

چگونه اپ‌ها را روی اپل واچ نصب یا حذف کنیم؟

اپل واچ apple watch دستگاهی با ظاهر جذاب و مدرن است که انواع اپلیکیشن ها را در زمینه های ردیابی وضعیت جسمانی، جهت یابی، تماس و … در اختیار کاربر قرار می دهد. با این حال لازم است بعضی از اپلیکیشن های سفارشی و جدید روی این ساعت هوشمند نصب شوند تا حداکثر بهره وری از صفحه نمایش، سنسور ها و سایر ابزار های ارائه شده در این گجت حاصل شود. شما در هر زمانی می توانید اپلیکیشن هایی که از قبل در آیفون وجود داشته اند یا حتی اپلیکیشن های جدید را روی اپل واچ نصب کنید و با سهولت هر چه بیشتر به آن ها دسترسی داشته باشید. در ادامه این مطلب نحوه نصب و پاک کردن اپلیکیشن در apple watch را بررسی خواهیم کرد. 

چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم؟

  1. اپلیکیشن اپل واچ را در آیفون باز کنید.

اپل

 

  1. وارد تب “App Store” که در قسمت پایین صفحه قرار دارد شوید.

اپل واچ

 

  1. در این بخش صفحه ای مشابه اپلیکیشن App Store آیفون با همان امکانات جستجو و تنوع وجود دارد که با استفاده از آن می توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا کنید و وارد صفحه توضیحات آن شوید.

اپل واچ

 

  1. در صفحه اپلیکیشن روی آیکن دانلود ضربه بزنید تا نسخه سازگار با اپل واچ دانلود شود.

اپل واچ

 

زمانی که فرایند دانلود اپلیکیشن جدید در آیفون به پایان رسید، آیکن آن در صفحه اصلی اپل واچ نیز ظاهر خواهد شد.

 

اضافه کردن اپلیکیشن های آیفون به اپل واچ

زمانی که برای اولین بار اپل واچ را به آیفون متصل می کنید، امکان اضافه کردن تمام اپلیکیشن هایی که از قبل روی آیفون نصب شده اند به apple watch وجود دارد. اما اگر در هنگام تنظیم apple watch این مرحله را نادیده گرفته اید، نگران نباشید، چرا که در هر زمانی می توانید اپلیکیشن های موجود را به صورت دلخواه به apple watch اضافه کنید.

  1. اپلیکیشن “Apple Watch” را در آیفون باز کنید.

آیفون

 

  1. در این اپلیکیشن صفحه را به پایین اسکرول کنید تا از اپلیکیشن هایی که روی apple watch نصب شده اند بگذرید و به لیست اپلیکیشن های سازگار با apple watch که هنوز به آن اضافه نشده اند برسید. اپلیکیشن هایی که از قبل روی اپل واچ نصب شده اند با عبارت “Installed” در مقابل نام خود مشخص هستند.

apple watch

 

  1. حالا روی نام اپلیکیشنی که قصد دارید به apple watch اضافه کنید ضربه بزنید و سپس دکمه “Show App On Aplle Watch” را فعال کنید.

apple watch

 

اما اگر تصمیم گرفتید اپلیکیشن را در اپل واچ حذف کنید، دوباره همین کلید را غیر فعال کنید. به این ترتیب اپلیکیشن فقط در آیفون اجرا خواهد شد و اثری از آن در اپل واچ نخواهد بود.

 

آموزش حذف کردن اپلیکیشن و بازی در اپل واچ

برای حذف کردن اپلیکیشن ها در apple watch لازم نیست حتما به آیفون مراجعه کنید و مراحل طولانی را پشت سر بگذارید. خوشبختانه حذف کردن اپ و بازی در apple watch به شکل مستقیم (همان روشی که در آیفون مورد استفاده قرار می گیرد) امکان پذیر است.

  1. صفحه اصلی اپل واچ را باز کنید.

kimiano

 

انگشت خود را برای چند لحظه روی آیکن یکی از اپلیکیشن ها نگه دارید تا تمام آن ها شروع به لرزیدن کنند. سپس روی علامت ضربدر در گوشه اپلیکیشن مورد نظر ضربه بزنید. فراموش نکنید که برنامه های اصلی apple watch که به صورت پیش فرض روی این ساعت هوشمند نصب شده اند قابل حذف کردن نیستند.

apple watch

 

  1. روی دکمه “Delete App” در پنجره باز شده ضربه بزنید تا فرایند حذف اپلیکیشن در apple watch تکمیل شود.

آیفون

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. توصیه می کنیم سایر مطالب آموزشی ما را که در قالب پست های کوتاه آماده شده اند مطالعه نمایید و در صورت امکان آن ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

بخش آموزش

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا