آموزشاینترنت و وب

حالت بیصدا در اینستاگرام چیست، چه کاربردی دارد و چگونه فعال می شود؟

گاهی اوقات ممکن از پست ها و استوری های بعضی از افراد که دائما در صفحه اصلی حساب اینستاگرام  Instagram شما نشان داده می شوند خسته شده باشید، اما به دلایل مختلف نمی توانید آن ها را آنفالو کنید، به عنوان مثال یکی از همکاران یا دوستان شما پست هایی که مورد پسند شما نیست را به اشتراک می گذارد، اما شما از روی ادب و احترام قصد ندارید او را آنفالو یا بلاک کنید. در چنین مواقعی می توانید از ابزار Mute اینستاگرام کمک بگیرید و به عبارتی دیگر حالت بیصدا در اینستاگرام را فعال می کنیم.

زمانی که شما یک پروفایل را بیصدا (Mute) می کنید، هیچ نوتیفیکیشنی در این رابطه برای صاحب آن ارسال نمی شود. بنابراین شخص مورد نظر هیچگاه متوجه نخواهد شد که شما قصد ندارید پست ها و استوری های او را ببینید، البته تا زمانی که انتظار لایک و کامنت از شما نداشته باشد. برای بیصدا کردن اکانت ها در اینستاگرام روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. وب سایت کیمیانو نیز در مقاله ای دیگر آموزش چگونگی محدود کردن افراد در پیج و کامنت اینستاگرام ؟ جهت بهره مندی بیشتر از این اپلیکیشن پرداخته است.

چگونه افراد را در اینستاگرام بیصدا کنیم؟

در اولین روش برای فعال کردن حالت بیصدا کردن افراد در اینستاگرام Instagram  ابتدا باید به صفحه پروفایل (پیج) وی مراجعه کنید.

سپس روی دکمه “Following” در قسمت بالای صفحه ضربه بزنید.

حالت بیصدا در اینستاگرام

حالا در منویی که باز می شود گزینه “Mute” را انتخاب کنید.

حالت بیصدا در اینستاگرام

در این مرحله دکمه های روبروی “Posts” و “Stories” را فعال کنید. به این ترتیب پست های این پروفایل در نوار تاریخچه شما نشان داده نمی شود و استوری های آن نیز در بخش استوری ها مخفی می شود.

حالت بیصدا در اینستاگرام

اگر قصد دارید فقط استوری های یک پروفایل را مخفی کنید، کافیست انگشت خود را روی آیکن پروفایل آن ها در قسمت استوری های بالای صفحه اصلی نگه دارید تا منوی مربوطه باز شود.

حالت بیصدا در اینستاگرام

در این منو روی دکمه “Mute” ضربه بزنید تا بلافاصله استوری های فعلی و استوری هایی که در آینده توسط این پروفایل منتشر می شود به شما نشان داده نشوند.

حالت بیصدا در اینستاگرام

اما اگر در حال اسکرول کردن در نوار تاریخچه هستید و به پستی از یک پروفایل می رسید که قصد دارید آن را ساکت کنید، کافیست روی آیکن سه نقطه بالا سمت چپ پست ضربه بزنید.

حالت بیصدا در اینستاگرام

سپس در منوی باز شده گزینه “Mute” را انتخاب نمایید.

حالت بیصدا در اینستاگرام

حالا در منوی جدید که به صورت پاپ آپ باز می شود می توانید با انتخاب ” Mute Posts ” فقط از نمایش پست های پروفایل مذکور در نوار تاریخچه خود جلوگیری کنید، یا ” Mute Posts And Story” را انتخاب کنید تا علاوه بر پست ها، استوری های پروفایل نیز مخفی شوند.

حالت بیصدا در اینستاگرام

لازم به ذکر است که حتی در صورت ساکت کردن یک پروفایل، امکان مشاهده پست ها و استوری ها Instagram در صورت مراجعه به پیج آن وجود دارد.

نحوه خارج کردن اکانت ها از حالت Mute

اگر تصمیم گرفته اید پروفایلی را از حالت بیصدا خارج کنید، دوباره به پیج آن مراجعه کرده و روی دکمه “Following” ضربه بزنید. سپس در منوی باز شده گزینه “Mute” را انتخاب کنید.

حالا دکمه های کنار دو گزینه “Posts” و “Stories” را غیر فعال کنید تا اکانت از حالت Mute خارج شود و بار دیگر پست ها و استوری های آن به صفحه اصلی اینستاگرام شما راه پیدا کنند.

حالت بیصدا در اینستاگرام

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا