آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

آموزش باز کردن پوشه های دراپ باکس در فایل منیجر و اکسپلورر ویندوز

سرویس دراپ باکس با ایده ارائه پوشه ای مشترک برای انتقال فایل بین چند دستگاه مختلف از طریق اینترنت کار خود را شروع کرد. اما حالا دراپ باکس اپلیکیشن اختصاصی خود را با نام “Dropbox desktop app” معرفی کرده است. ما در این مطلب قصد داریم نحوه کار کردن با این اپلیکیشن تمام عیار و همچنین روش باز کردن پوشه های دراپ باکس در فایل منیجر سیستم عامل های ویندوز و مک را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش کار کردن با اپلیکیشن Dropbox desktop app

در مرحله اول برای باز کردن دراپ باکس در فایل منیجر ، بعد از نصب اپلیکیشن دراپ باکس باید آن را باز کنید. برای این کار کافیست روی آیکن دراپ باکس در سینی نوار استارت ویندوز یا نوار منو مک کلیک کنید تا پنجره اپلیکیشن باز شود. در این پنجره روی تصویر آواتار حساب کاربری خود در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. اگر آوتار انتخاب نکرده اید، روی آیکن دایره ای شکل که مشخصات شما در آن درج شده است کلیک کنید.

دراپ باکس در فایل منیجر

 

در منوی که باز می شود، روی گزینه “Preferences” کلیک کنید.

دراپ باکس در فایل منیجر

 

در پنجره Preferences که باز می شود به بخش “Open folders in” را در قسمت پایینی پنل اصلی مراجعه کنید.

در این بخش باکس موجود را روی “File Explorer” برای ویندوز ۱۰ یا “Finder” برای مک تنظیم کنید تا فایل منیجر سیستم عامل پوشه ها را باز کند. شما همچنین می توانید گزینه “Dropbox desktop ap” را انتخاب کنید که در این صورت فایل منیجر اختصاصی اپلیکیشن پوشه ها را باز خواهد کرد.

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، روی دکمه “OK” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود، و سپس پنجره را ببندید.

دراپ باکس در فایل منیجر

 

از حالا به بعد هر زمانی پوشه های دراپ باکس را باز کنید، فایل ها در پوشه های معمولی “File Explorer” برای ویندوز یا “Finder” برای مک به شما نشان داده می شوند.

زمانی که سرویس دراپ باکس برای اولین بار معرفی شد، یکی از معدود ابزار هایی بود که امکان انتقال فایل بین کامپیوتر های شخصی و سایر دستگاه ها را با سهولت باور نکردنی فراهم می کرد. اما حالا نرم افزار ها و سرویس های دیگری نیز وجود دارند که این قابلیت را در اختیار سیستم عامل های ویندوز و مک قرار می دهند.

برای آموزش های بیشتر اینجا را کلیک نمایید

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا