آموزشاپلیکیشن آیفوناینترنت و شبکهبرنامه اندرویدفناورینرم‌افزار و اپلیکیشن

ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی به چطور است؟

اگر می‌خواهید مکان جدیدی را که در گوگل مپ پیدا کرده‌اید ذخیره کنید باید نحوه ثبت مکان در گوگل مپ و مکان دقیق آن محل را یاد داشته باشید. با انجام این کار دفعه بعدی که بخواهید آن را پیدا کنید برایتان بسیار آسان خواهد بود.

اگر می‌خواهید نحوه ثبت مکان در گوگل مپ را برای دو نسخه ویندوز و مک یاد بگیرید تا انتهای مطلب همراه کیمیانو باشید.

ثبت مکان در گوگل مپ برای ویندوز و مک

در ادامه به بیان دو روش برای ثبت مکان در گوگل مپ برای ویندوز ۱۰ و مک می‌پردازیم. شما می‌توانید از نوار جستجو کمک بگیرید تا پین به‌صورت اتوماتیک در آن محل قرار بگیرد یا  دستی پین را در مکان مد نظر خود روی نقشه قرار دهید.

برای شروع، ابتدا به وب سایت گوگل مپ بروید، حال اگر می‌خواهید مکانی را ذخیره کنید باید به حساب کاربری خود در سیستم وارد شوید.

برای این که پین کردن مکان خودکار انجام شود، نام مکان مورد نظر خود را در کادر بالا گوشه سمت چپ صفحه وارد کنید و سپس روی علامت ذره‌بین آهسته بزنید.

در حقیقت وقتی نام را وارد می‌کنید تعدادی پیشنهاد که با این نام همخوانی داشته باشد ظاهر می‌شود که شما می‌توانید از آن موارد یکی را انتخاب کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ

یک صفحه حاوی اطلاعات در سمت چپ باز می‌شود که گزینه‌های لازم برای به اشتراک گذاشتن و ذخیره مسیر را برایتان فراهم می‌کند.

در نمای نقشه در سمت راست، یک پین قرمز در همان مکان مورد انتخابی شما قرار می‌گیرد و به‌طور کامل مشخص است که بتوانید سریع آن را شناسایی کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ

شما همچنین می‌توانید پین را به‌صورت دستی قرار دهید. برای انجام این کار، هر مکانی که می‌خواهید را روی نقشه انتخاب کنید. یک آیکون پین کوچکتر به همراه یک کادر راهنمای سریع در پایین صفحه ظاهر خواهد شد.

برای این که پین قرمز را بزرگ‌تر کنید به همراه کادر راهنما در سمت چپ، روی مختصات نقشه درون کادر راهنما کلیک کنید.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی چطور است؟

پین قرمز به همراه پنل اطلاعات در این مرحله ظاهر خواهد شد که به شما این امکان را می‌دهد که مکانی را ذخیره کنید یا به اشتراک بگذارید.

برای این که پین را حذف کنید، روی آیکون ضربدر در نوار جستجو کلیک کنید یا روی هر قسمت دیگری از نقشه آهسته بزنید.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی چطور است؟

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ برای آیفون ، اندروید و آیپد

اگر از نرم‌افزار گوگل مپ روی آیفون ، اندروید یا آیپد خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از نوار جستجو یا نمای نقشه، پین را در هر جایی از نقشه قرار دهید.

برای استفاده از نوار جستجو، برنامه را باز کنید و آدرس مکان را در نوار جستجو در بالا تایپ کنید. برای پیدا کردن مکان می‌توانید از پیشنهادهایی که در زیر نوار به نمایش در می‌آید استفاده کنید.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی چطور است؟

پین قرمز به‌صورت اتوماتیک روی مکانی که شما آن را جستجو کرده‌اید قرار می‌گیرد و همراه با آن یک پنجره کوچک حاوی اطلاعات در پایین صفحه به نمایش در می‌آید.

با ضربه زدن روی این پنجره اطلاعات، گزینه‌های بیشتر که شامل آدرس، اطلاعات تماس، بارخورد کسب‌وکار مواردی از این قبیل است برای شما به نمایش در می‌آید.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی چطور است؟

اگر می‌خواهید پین را به‌صورت دستی قرار دهید، منطقه مورد نظر خود را روی نقشه انتخاب کنید، سپس روی همان مکان انگشت خود را فشار دهید و برای مدتی نگه دارید. بعد از چند ثانیه، پین قرمز در آن مکان ظاهر خواهد شد.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی چطور است؟

سپس می‌توانید با استفاده از پنجره اطلاعات کوچکی که در پایین به نمایش در می‌آید، مکان‌ها را ذخیره کنید با به اشتراک بگذارید، مسیرها را پیدا کنید و غیره.

برای حذف پین ، روی علامت ضربدر در نوار جستجو آهسته بزنید. سپس می‌توانید در نمای نقشه روی هر مکان دیگری کلیک کنید.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ بر روی کامپیوتر یا گوشی چطور است؟

پین قرمز به‌صورت موقتی است، به همین دلیل انجام این کار باعث می‌شود پین از روی نقشه برداشته شود و به شما این امکان را می‌دهد که جستجوهای بیشتری برای مسیرهای خود انجام دهید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا