آموزشاینترنت و وب

چگونه در اینستا پست بگذاریم – آشنایی با روش گذاشتن پست در اینستاگرام

چگونه در اینستا پست بگذاریم ؟ این سوال برای افراد بسیار زیادی که به تازگی وارد فضای اپلیکیشن اینستاگرام شده‌اند، پیش می‌آید. همانطور که می‌دانید اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد در جهان است که افراد بسیار زیادی در آن فعالیت می‌کنند. در اینستاگرام شما به دو روش اصلی می‌توانید خود را به کاربران نشان دهید که یکی از آن‌ها از طریق پست (Post) بوده و دیگر از طریق استوری‌ها (Story) است و البته روش‌های دیگری مثل گذاشتن لایو یا فیلم در IGTV هم وجود دارند که جزئی از این دو روش اصلی هستند. در ادامه این مطلب از سایت کیمیانو چگونه در اینستا پست بگذاریم را آموزش می‌دهیم تا کسانی که به تازگی وارد این شبکه اجتماعی شده‌اند، به آسانی بتوانند خود را نشان دهند.

چگونه در اینستا پست بگذاریم

برای شروع باید اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود نصب داشته باشید. بعد از آن وارد اپلیکیشن می‌شوید و وارد حساب کاربری خود می‌شوید که بعد از آن می‌توانید مراحل را انجام داده و پست بگذارید.

روی آیکن (+) در پایین صفحه کلیک کنید

همه چیز از این آیکن (+) شروع می‌شود و برای پست گذاشتن باید روی آن علامت (+) در پایین کلیک کنید.

چگونه در اینستا پست بگذاریم
یک عکس یا فیلم از گالری خود انتخاب کنید

اینستاگرام عکس‌های ذخیره شده در تلفن شما را نشان می‌دهد. یکی از عکس‌ها را برای پست کردن انتخاب کنید. اگر از قبل تصویری در گالری ندارید، می‌توانید روی آیکن دوربین در پایین کلیک کنید تا در داخل برنامه اینستاگرام عکس یا فیلم بگیرید. پس از انتخاب تصویر، روی بعدی (Next) در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

برش و ادیت عکس یا فیلم

در این مرحله از چگونه در اینستا پست بگذاریم شما فقط به یک تصویر مربعی شکل برای پست گذاشتن محدود نمی‌شوید و می‌توانید عکس را با اندازه دلخواه خودتان پست کنید. برای ادیت عکس در اینستاگرام ابزارهایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای درست کردن عکس خود استفاده کنید و اگر عکس شما اضافی داشت به سادگی با ابزار برش اینستاگرام آن را از بین ببرید.

چگونه در اینستا پست بگذاریم
از ویژگی پست چرخ و فلکی استفاده کنید

یکی از ابزارهایی که در اینستاگرام وجود دارد و به شما این اجازه را می‌دهد که همزمان چندین عکس را پست کنید. برای این کارت باید بر روی آیکنی که به شکل ۳ مربع است کلیک کنید. بعد از آن دوباره گالری شما باز می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید عکس‌های دیگر را برای پست چرخ و فلکی استفاده کنید. زمانی که بر روی عکس‌ها کلیک می‌کنید، یک شماره بر روی آن‌ها ایجاد می‌شود که نشان دهنده ترتیب آن‌ها است.

ادیت عکس

در این مرحله از مطلب چگونه در اینستا پست بگذاریم نوبت به ادیت عکس می‌رسد. یکی دیگر از ابزارهای اینستاگرام ادیت عکس است که به طور کلی ۲۵ فیلتر برای تغییر حالت عکس ارائه می‌دهد. برای شروع می‌توانید یک فیلتر را انتخاب کنید و آن را به سمت راست بکشید تا دیگر فیلترهای را مشاهده کنید. برای تنظیم کنتراست تصویر، روشنایی و موارد دیگر می‌توانید روی ویرایش (Edit) در پایین صفحه سمت راست کلیک کنید. وقتی که ادیت کردن عکس تمام شد برو روی بعدی (Next) در بالا سمت راست کلیک کنید.

چگونه در اینستا پست بگذاریم
عنوان و متن پست را تایپ کنید

خلاق باشید و یک عنوان و یا متن خوب و جالب برای عکس خود بنویسید. برای بهتر دیده شدن می‌‌توانید یک متن مربوط به عکس را بنویسید. متن‌ها می‌توانند به کاربران توضیحات خوبی بدهند که شما باید آن‌ها را به خوبی انتخاب کرده تا مخاطب جذب آن شود.

بهینه سازی پست با هشتگ‌ها

با قابلیت جستجوی اینستاگرام، کاربران می‌توانند با جستجوی هشتگ به خواسته خود برسند و پست‌های مرتبط را پیدا کنند. بنابراین، باید مطمئن شوید که هشتگ‌های مربوطه را در متن خود بنویسید. اگر کسی هشتگی را که در متن پست قرار داده‌اید جستجو کند، ممکن است پست شما و سایر پست‌هایی را که شامل همان هشتگ است را پیدا کند.

دوستان خود را تگ کنید

دوستان یا فالوورهای را که می‌خواهید پست شما را ببینند را می‌توانید در پست تگ کنید. وقتی که یک نفر را در پست و یا استوری تگ می‌کنید، یک پیام در صورت اختصاصی برای آن شخص ارسال می‌شود که حاوی خبر تگ شدن توسط شما است. وقتی که می‌خواهید یک نفر را تگ کنید باید نام کاربری آن شخص را در اینستاگرام بلد باشید که یا (@) شروع می‌شود. شما می‌توانید مخاطب خود را در متن تگ کنید و هم در تصویر تگ کنید که حالت دوم بیشتر برای عکس‌های چند نفره استفاده می‌شود.

مکان یا لوکیشن خود را اضافه کنید

اگر در تعطیلات سرگرم کننده یا در یک شهر زیبا هستید و دوست دارید این اطلاعات را در متن خود وارد کنید، می‌توانید مکان خود را به روش دیگری مشخص کنید. در صفحه پست روی افزودن موقعیت مکانی (Add location) کلیک کنید تا موقعیت مکانی را روی تصویر خود قرار دهید تا پیدا کردن پست شما را برای دیگر افراد راحت تر کند. هنگامی که یک عکس یا فیلم را با یک مکان پست می‌کنید، بین نام شما و عکس لوکیشن نمایش داده می‌شود.

از ایموجی‌ها نیز در متن خود استفاده کنید

از ایموجی‌ها برای پست خود استفاده کنید. شکلک‌ها یا ایموجی‌ها سرگرم کننده هستند و می‌توانند متن شما را جذاب‌تر کنند. اگر چند شکلک و ایموجی مربوطه به پست خود را پیدا کردید، که متناسب با پست شما باشد، آن‌ها را در متن بگذارید. به عنوان مثال، اگر در حال ارسال عکس تعطیلات هستید، می‌توانید یک چتر ساحلی یا یک هواپیما برای نشان دادن پرواز خود به مکان دیگر داشته باشید. از پست کردن عکس‌هایی که دارای ایموجی زیادی هستند بپرهیزید و سعی کنید عکس خود را با مناسب‌ترین تعداد ایموجی پست کنید. همچنین از ایموجی‌های مناسب برای عکس خود استفاده کنید و به طور مثال یک ایموجی بولینگ به همراه عکس ساحل در متن قرار دهید، برای مردم منطقی نخواهد بود. در آخر وقتی که آماده پست کردن عکس بودید، بر روی اشتراک (Share) در بالا سمت راست کلیک کنید.

چگونه در اینستا پست بگذاریم
سخن پایانی

در این مطلب سایت کیمیانو با شما کاربران گرامی همراه بودیم و به این سوال که چگونه در اینستا پست بگذاریم پاسخ دادیم و مورد مراحل مختلف درج پست اینستاگرام نکاتی را به شما گفتیم. همانطور که مشاهده کردید گذاشتن پست در اینستاگرام بسیار ساده بوده و خیلی سریع انجام می‌شود. فالوورهای شما می‌توانند پست شما را لایک کنند و یا برای آن کامنت بگذارند. همچنین، برای اینکه پست شما بیشتر دیده شود، می‌توانید پست خود را استوری کنید تا افراد بیشتری آن را ببینند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا