آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش ساخت فایل PDF در سیستم عامل مک

گاهی اوقات شما نیاز دارید از یک مقاله پرینت بگیرید اما پرینتز در دسترس نیست و باید نسخه مجازی برای پرینت در مراکز خدمات چاپ تهیه کنید. همچنین ممکن است بخواهید داکیومنتی را دقیقا با همان تنظیمات فونت و … ذخیره کنید. در چنین مواقعی معمولا به فرمت PDF رجوع می شود. قبلا آموزش ساخت فایل PDF در ویندوز ۱۰ را ارائه دادیم. امروز قصد داریم این فرایند را در مک بررسی کنیم. خوشبختانه در این سیستم عامل نیز امکان تهیه داکیومنت با فرمت PDF تقریبا در تمام نرم افزار ها فراهم شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل ساخت ساخت فایل PDF در سیستم عامل مک را گام به گام طی کنیم.

از زمان معرفی نسخه Mac OS X Public Beta، تقریبا ۲۰ سال است که سیستم عامل مکینتاش دستگاه های اپل از فرمت PDF پشتیبانی می کند. در این سیستم عامل ابزار پرینت مجازی با فرمت پی دی اف تقریبا در تمام نرم افزار هایی که امکان پرینت کردن را فراهم کرده اند وجود دارد. Safari ، Chrome ، Pages ، و Microsoft Word از جمله پرکاربرد ترین این نرم افزار ها هستند.

مراحل ساخت فایل PDF در سیستم عامل مک

فایل مورد نظر را باز کنید. در نوار منو بالای پنجره نرم افزار تب File و سپس گزینه Print را انتخاب کنید.

ساخت فایل PDF

زمانی که پنجره پرینت باز شد، فعلا دکمه Print را نادیده بگیرید. در عوض روی منو کشویی با برچسب PDF که در پایین پنجره قرار دارد کلیک کنید.

اپل

در‌ میان گزینه های منو “Save as PDF” را انتخاب کنید.

سیستم عامل

زمانی که پنجره Save باز شد نام فایل را تایپ کرده و محل ذخیره سازی آن را انتخاب نمایید. در انتها روی دکمه “Save” کلیک کنید.

سیستم عامل مک

به این ترتیب داکیومنت شما به عنوان فایل PDF در محل انتخاب شده ذخیره می شود. اگر روی این فایل دبل کلیک کنید، داکیومنت باز شده دقیقا مشابه نسخه چاپی خواهد بود.

اپل

حالا می توانید این فایل را کپی کنید، از آن بکاپ بگیرید، یا برای چاپ نسخه فیزیکی آن را برای مراکز خدماتی ارسال کنید. انتخاب با شماست.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا