آموزشتلفن هوشمند / تبلت

آموزش فعال کردن Assistive Touch در آیفون و آیپد (روش سریع)

دکمه نرم افزاری لمس کمکی (Assistive Touch) در دستگاه های آیفون و آیپد دسترسی سریع به قابلیت ها و اپلیکیشن های مختلف را فراهم می کند. اما مشکل اینجاست که دکمه مجازی این ابزار در صورت قعال شدن همواره روی صفحه نمایش نشان داده می شود و گاهی اوقات حتی باعث ایجاد مزاحمت برای کاربر می شود. به همین دلیل بسیاری از کاربران باز ها این ابزار را فعال و مجددا غیر فعال می کنند. ما در این مطلب قصد داریم میانیری برای فعال سازی و همچنین غیر فعال کردن ابزار لمس کمکی معرفی کنیم. به کمک این میانبر کاربران می توانند در کسری از ثانیه دکمه لمس کمکی را از روی صفحه نمایش محو کرده و در صورت نیاز مجددا آن را ظاهر کنند.

چگونه لمس کمکی را در آیفون و آیپد فعال کنیم

اولین گام در فرایند سریع فعال یا غیر فعال کردن Assistive Touch مراجعه به بخش “Accessibility” در اپ تنظیمات دستگاه و تنظیم کلید میانبر برای آن است.

در این‌ بخش به پایین اسکرول نموده و روی “Accessibility Shortcuts” ضربه بزنید.

آیپد
 

حالا گزینه “Assistive Touch Button” را انتخاب کنید.

آیفون
 

در ادامه پیامی روی صفحه ظاهر خواهد شد که در آن به شما اعلام شده این در صورت فعال کردن “Accessibility Shortcuts” قابلیت برقراری تماس اضطراری که قبلا با سه بار فشار دادن پیاپی دکمه پاور فعال می شد حالا با نگه داشتن دکمه پاور و همزمان فشار دادن یکی از دکمه های بالا یا پایین بردن صدا در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر با این تغییر مشکلی ندارید روی دکمه “Continue” ضربه بزنید.

آیفون
 

به این ترتیب کلید میانبر برای فعال / غیر فعال کردن ابزار لمس کمکی تنظیم شده است و کافیست سه بار پشت سر هم کلید پاور یا اگر از آیفون های قدیمی تر استفاده می کنید سه بار پشت سر هم کلید هوم را فشار دهید.

آیپد
 

در ادامه بلافاصله دکمه لمس کمکی روی صفحه ظاهر می شود.

دکمه لمس کمکی
 

حالا اگر روی آیکن دکمه لمس کمکی ضربه بزنید، منویی شامل قابلیت ها و میانبر های مختلف به شما نشان داده می شود.

دکمه لمس کمکی
 

روش دیگری نیز برای فعال سازی سریع لمس کمکی وجود دارد که نیازمند آشنایی اولیه با دستیار صوتی سیری (Siri) و تسلط نسبی به چند دستور به زبان انگلیسی است. در این روش کافیست دکمه هوم را نگه داشته یا عبارت “Hi Siri” را بگویید تا دستیار صوتری فعال شود، و در ادامه با دستور “Enable Assistive Touch” برای فعال کردن و “Disable Assistive Touch” برای غیر فعال کردن ابزار لمس کمکی اقدام کنید.

در پایان امیدواریم با استفاده از آموزش های فراهم شده در این مطلب تجربه بهتری از کار با گوشی های آیفون و تبلت آیپد داشته باشید. همچنین خواهشمندیم در صورت امکان این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا