آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش تهیه ویدیو از صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

در حال حاضر نرم افزار های مختلفی برای تهیه ویدیو از صفحه نمایش وجود دارد. حتی برخی از ویرایشگر های ویدیویی نیز این ابزار را در اختیار شما قرار می دهند. اما اگر هیچ کدام از این برنامه ها را روی سیستم خود ندارید، نگران نباشید، چرا که ویندوز ۱۰ دارای ابزاری است که امکان تهیه ویدیو از صفحه نمایش را برای شما فراهم می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با آموزش تهیه ویدیو از صفحه نمایش در ویندوز ۱۰بیشتر آشنا شویم.

فیلم برداری از صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ به کمک Game Bar

گام اول: ابتدا روی دکمه استارت و سپس روی آیکن دنده در منوی استارت کلیک کنید تا پنجره Settings باز شود.

ویندوز 10

 

گامل دوم: در این پنجره گزینه Gaming را انتخاب کنید.

Gaming

 

گام سوم: در پنجره جدید تب Game Bar را انتخاب کرده و مطمئن شوید گزینه ” Record Game Clips, Screenshots, and Broadcast Using Game Bar” فعال باشد.

Game Bar

 

گام چهارم: در این مرحله می توانید کلید میانبری برای باز کردن این ابزار انتخاب کنید. برای این کار باید کلید ترکیبی مد نظر خود را در باکس open the Game Bar: Win + G وارد کنید. هنگام استفاده از این کلید میانبر ممکن است با پیامی مواجه شوید که در مورد ماهیت نرم افزار های باز شده در دسکتاپ از شما سوال می کند. در این صورت گزینه “YES” را انتخاب کنید.

گام پنجم: پس از فشار دادن کلید های میانبر، نوار ابزار Game Bar در قسمت بالایی صفحه نمایش ظاهر می شود. در این نوار امکاناتی همچون تصویر برداری از صفحه نمایش، تنظیم صدا ها و … گنجانده شده است. کافیست روی آیکن “Capture” کلیک کنید تا ضبط آغاز شود.

ویدیو

 

همچنین می توانید کلید ترکیبی Win + Alt + R را فشار دهید تا ضبط فیلم برداری از صفحه نمایش را شروع و متوقف کنید. تمام ویدیو های تهیه شده در پوشه Captures در قسمت Videos در ویندوز با فرمت MP4 ذخیره می شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا