آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

استفاده از مرورگر کروم به عنوان آنتی ویروس

آیا می دانستید مرورگر گوگل کروم نصب شده روی سیستم شما می تواند انواع بدافزار ها را شناسایی کرده و آن ها را حذف کند؟ در صورتی که تمایل نداشته باشید برای تهیه آنتی ویروس های حرفه ای هزینه کنید، این ابزار قطعا کاربردی ترین و در عین حال ساده ترین روش مقابله با این نوع تهدیدات خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با آنتی ویروس گوگل کروم در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه بسیاری از کاربران برای وب گردی از مرورگر کروم شرکت گوگل استفاده می کنند و آن را از قبل روی سیستم خود نصب کرده اند. در نتیجه برای استفاده از ابزار آنتی ویروس این مرورگر لازم نیست اپلیکیشن جداگانه ای دانلود شود. اما کسانی که قصد دارند از این قابلیت استفاده کنند، ابتدا باید آن را فعال نمایند.

نوشته های مشابه

چگونه آنتی ویروس گوگل کروم را فعال کنیم؟

برای فعال کردن ابزار آنتی ویروس کروم ابتدا این مرورگر را باز نموده و با کلیک کردن روی آیکن سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای پنجره وارد منو شوید. در این منو گزینه “Setting” را انتخاب نمایید.

مرورگر گوگل کروم

در نوار سمت چپ صفحه تنظیمات روی “Advanced Setting” کلیک کنید تا منو گسترش پیدا کند. سپس در میان گزینه های اضافه شده روی گزینه “Reset and clean up” کلیک کنید.

آنتی ویروس مرورگر

حالا در قسمت اصلی صفحه گزینه “Clean up Computer” را انتخاب نموده و در نهایت روی دکمه “Find” کلیک کنید.

آنتی ویروس مرورگر

به این ترتیب آنتی ویروس کروم فعال شده و عملیات اسکن سیستم را آغاز می کند.

حذف بدافزار ها با استفاده از گوگل کروم

پس از فعال شدن آنتی ویروس گوگل کروم صبر کنید تا اسکن سیستم کامل شود. لازم به ذکر است که در طول این فرایند شما می توانید از سیستم استفاده کنید.

در پایان اسکن، اگر ویروس یا بدافزاری شناسایی شده بود، با کلیک کردن روی دکمه “Remove” می توانید آن را حذف کنید. همچنین ممکن است گوگل کروم از شما بخواهد سیستم را ریستارت کنید که ایده هوشمندانه ای است.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا