آموزشتلفن هوشمند / تبلت

آیپد اپل آموزش سریع و راحت ریستارت کردن

آیپد اپل iPad یکی از منحصر به فرد ترین محصولات اپل است که به دلیل وجود ویژگی هایی همچون  باتری قدرتمند و سیستم عامل iPadOS در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. با این حال حتی این دستگاه با کیفیت نیز گاهی اوقات دچار افت سرعت می شود و عملکرد همیشگی خود را ارائه نمی دهد. در مجموع دلایل زیادی وجود دارند که هر کدام می توانند باعث ایجاد خلل در عملکرد تبلت های آیپد اپل شوند. خوشبختانه بسیاری از این مشکلات با یک بار ریستارت کردن دستگاه برطرف می شوند و نیازی به تعمیر سخت افزاری نیست. اما در بعضی موارد شاید لازم باشد iPad را به مراکز تعمیر قابل اطمینان انتقال دهید. در هر صورت توصیه می شود قبل از تصمیم گیری حداقل یک بار آیپد را ریستارت کنید.

نکته مهمی که قبل از ریستارت کردن آیپد باید به آن توجه کنید این است که دستگاه حتما باید از شارژ کافی برخوردار باشد تا در طول فرایند خاموش نشود. در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید.

در این حالت دو روش برای ریستارت کردن آیپد اپل وجود دارد. روش اول ریستارت کردن با استفاده از دستور است که از طریق سیستم عامل صورت می پذیرد، و روش دوم ریستارت کردن به شکل فیزیکی است که در صورت هنگ کردن آیپد باید به آن رجوع کرد. در ادامه هر دو روش را به همراه نحوه ریست فکتوری کردن iPad بررسی خواهیم کرد:

چگونه آیپد را ریستارت کنیم؟

  1. دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید.
  2. سپس کلید “slide to power off” که روی صفحه نمایش ظاهر شده است را به سمت راست بکشید تا خاموش شود.
  3. پس از خاموش شدن چند ثانیه صبر کنید و پس از آن دوباره دکمه پاور را نگه دارید تا دستگاه روشن شود.

iPad

این ساده ترین راه برای خاتمه دادن به تمام فرایند های در حال اجرا روی آیپد و برطرف کردن مشکلات ناشی از آن ها محسوب می شود.

ریستارت کردن آیپد با استفاده از دکمه (فیزیکی)

برای ریستارت کردن iPad به صورت فیزیکی کافیست دکمه های پاور و هوم را همزمان فشار داده و نگه دارید تا دستگاه خاموش و دوباره به صورت خودکار روشن شود. اما اگر iPad روشن نشد، دوباره فقط دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه نمایش ظاهر شود.

در بعضی از مدل های آیپد اپل که دکمه هوم وجود ندارد، این فرایند به شکل متفاوتی انجام می شود:

  1. دکمه بلند کردن صدا را یک بار فشار دهید.
  2. بلافاصله دکمه کم کردن صدا را یک بار فشار دهید.
  3. دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا کلید “” روی صفحه نمایش ظاهر شود.
  4. کلید را به سمت راست بکشید و صبر کنید تا آیپد خاموش شود.
  5. دوباره دکمه پاور را نگه دارید تا روشن شود.

نکته مهم در این روش این است که مراحل ۱، ۲ و ۳ را بدون وقفه و پشت سر هم انجام دهید.

 

آموزش ریست فکتوری کردن آیپد

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا