آموزشتلفن هوشمند / تبلت

آموزش ریست فکتوری کردن آیپد اپل

آیپد یکی از منحصر به فرد ترین محصولات اپل است که به دلیل وجود ویژگی هایی همچون  باتری قدرتمند و سیستم عامل iPadOS در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. با این حال حتی این دستگاه با کیفیت نیز گاهی اوقات دچار افت سرعت می شود و عملکرد همیشگی خود را ارائه نمی دهد.شما همچنین می توانید دستگاه را ریست فکتوری کنید که در واقع آخرین راه حل قبل از تسلیم شدن و ارجاع تبلت اپل به تعمیرگاه است. البته فراموش نکنید که ریست فکتوری کردن آیپد یا هر دستگاه دیگری باعث می شود تمام اطلاعات و اپلیکیشن های نصب شده روی آن را پاک شود، و در عوض تنظیمات و متعاقبا عملکرد دستگاه به روز اول بازگردد.

قبل از بررسی کردن این روش لازم است بار دیگر به این نکته اشاره کنیم که ریست فکتوری کردن آیپد تمام اطلاعات را پاک کرده و دستگاه را به تنظیمات کارخانه بر می گرداند. با این حال اگر ریستارت کردن مشکل آیپد را برطرف نکرد، این روش بهترین گزینه محسوب می شود. همچنین در مواقعی که قصد دارید تبلت اپل را به شخص دیگری واگذار کنید یا آن را هدیه دهید، به شدت توصیه می شود آن را ریست فکتوری کنید.

نکته مهمی که قبل از ریست فکتوری کردن آیپد باید به آن توجه کنید این است که دستگاه حتما باید از شارژ کافی برخوردار باشد تا در طول فرایند خاموش نشود. در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید.

  1. وارد اپلیکیشن تنظیمات دستگاه شوید.

آموزش ریست فکتوری کردن آیپد اپل

 

  1. وارد بخش “General” شوید.

اپل

 

  1. در این بخش به پایین اسکرول کرده و روی گزینه “Reset” ضربه بزنید.

ریست فکتوری

 

  1. گزینه “Erase All Content and Settings” را انتخاب کنید.

ریست فکتوری

 

  1. در این مرحله دو انتخاب پیش روی شما وجود دارد. با انتخاب “Erase Now” بلافاصه فرایند بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه آغاز می شود، و “Backup Then Erase” نیز قبل از ریست فکتوری کردن از داده های شما بکاپ تهیه می کند.

کیمیانو

 

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر صبر کنید تا دستگاه کاملا ریست شود. این فرایند چند دقیقه به طول می انجامد و در پایان صفحه راه اندازی آیپد ظاهر می شود.

به همین سادگی می توانید تبلت آیپد اپل را ریستارت و در صورت نیاز حتی ریست فکتوری کنید. اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

آموزش ریستارت کردن آیپد

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا