آموزشامنیتاینترنت و شبکه

ریست شبکه در اندروید برای هر دستگاهی چطور انجام می‌شود؟

ریست شبکه در اندروید برای زمانی مفید است که در اتصال به یک شبکه وای فای یا دستگاه بلوتوث در گوشی هوشمند یا تبلت اندروید خود مشکل دارید. با انجام این کار ممکن است مشکل شما برطرف شود. نحوه انجام این کار را در این مطلب آموزش خواهیم داد. پس تا انتها با کیمیانو باشید.

قبل از این که شروع کنیم به شما یک هشدار می‌دهیم. مشکلات مربوط به فراگمنتاسیون (پراکنده شدن بخش‌هایی از یک فایل در نواحی گوناگون دیسک) اندروید به خوبی شناخته و مستند شده است، به طوری که حتی منوی تنظیمات یک دستگاه می‌تواند با دستگاه‌های دیگر متفاوت باشد.

خوشبختانه، بسیاری از تولیدکنندگان گجت‌های اندرویدی اکنون به جای شخصی‌سازی محصولات خود با یک رابط کاربری سفارشی، از نسخه خام اندروید (یا محیطی شبیه به آن) برای دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند.

اگر مطمئن نیستید کدام مراحل را دنبال کنید، مراحل اندروید «خام» را دنبال کنید، زیرا احتمالا با آنچه در دستگاه خود مشاهده خواهید کرد مطابقت دارد (یا تقریبا مطابق است) تا به همان نتیجه نهایی برسید.

ریست شبکه در اندروید خام

اگر از دستگاهی استفاده می کنید که دارای سیستم عامل اندروید «خام» (نسخه اورئو ۸.۱ یا نسخه جدیدتر) است، به این معنا است که احتمالا دارید از رابط کاربری اندروید که گوگل آن را منتشر کرده (یا چیزی بسیار شبیه آن) استفاده می‌کنید و برای ریست تنظیمات شبکه باید مراحل زیر را دنبال کنید.

گرچه کاربران دستگاه‌های سامسونگ باید مراحل ذکر شده بخش بعدی را دنبال کنند.

برای شروع ریست شبکه در اندروید، منوی تنظیمات را باز کنید. این کار را می‌توانید با ضربه آهسته روی آیکون اپلیکیشن «تنظیمات» در کشوی اپلیکیشن گوشی خود انجام دهید.

در روشی دیگر می‌توانید برای مشاهده صفحه اعلانات، آن را از بالای صفحه به پایین بکشید و سپس روی آیکون چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

در منوی «تنظیمات»، روی گزینه «سیستم» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

در مرحله بعد «ریست گزینه‌ها» را انتخاب کنید تا گزینه‌های موجود برای ریست دستگاه خود را مشاهده کنید. بسته به دستگاه خود، ممکن است لازم باشد اول روی عبارت پیشرفته > ریست گزینه‌ها آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

در منوی «ریست گزینه‌ها» می‌توانید تنظیمات مختلف سیستم را ریست کنید. برای ریست شبکه اندروید خود، بسته به نسخه اندروید دستگاه‌تان، روی گزینه «ریست وای فای، موبایل و بلوتوث» یا «ریست تنظیمات شبکه» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

باید تایید کنید که می‌خواهید ادامه دهید. برای شروع فرآیند، روی گزینه «ریست تنظیمات» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

پین قفل صفحه، گذرواژه، اثر انگشت یا هر شکل دیگر تایید اعتبار را انجام دهید، سپس برای تایید دوباره روی «ریست تنظیمات» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

پس از اتمام آن، تنظیمات شبکه دستگاه اندروید شما به تنظیمات پیش فرض ریست می‌شوند و برای تکمیل ریست شبکه در اندروید، باید دستگاه خود را یک بار خاموش و روشن کنید.

سپس باید دوباره به وای فای یا شبکه تلفن همراه خود متصل شوید یا اتصالات قبلی را با دستگاه‌های بلوتوث خود برقرار کنید.

نحوه ریست تنظیمات شبکه در دستگاه‌های سامسونگ

در حالی که اکثر تولیدکنندگان با رابط کاربری «استوک» به سوی یکنواختی اندروید می‌روند، سامسونگ یکی از معدود تولیدکنندگانی است که همچنان از رابط کاربری خودش (که «One UI» نام دارد) برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید استفاده می‌کند.

اگر می‌خواهید در یک دستگاه سامسونگ ریست شبکه اندروید را انجام دهید، با ضربه آهسته روی اپلیکیشن «تنظیمات» در کشوی اپلیکیشن گوشی خود شروع کنید یا می‌توانید برای مشاهده سایه‌بان اعلانات، آن را از بالای صفحه دستگاه خود به پایین بکشید و سپس روی آیکون چرخ دنده آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

در منوی «تنظیمات»، روی گزینه «مدیریت عمومی» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

در منوی «مدیریت عمومی»، گزینه «ریست» را انتخاب کنید تا گزینه‌های موجود برای ریست دستگاه خود را مشاهده کنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

برای رفتن به مرحله بعدی، روی گزینه «ریست تنظیمات شبکه» در منوی «ریست» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

با ریست شبکه اندروید دستگاه خود، تمام تنظیمات قبلی وای فای و اتصالات داده تلفن همراه و همچنین هر دستگاه بلوتوث متصل قبلی پاک می‌شوند.

اگر برای ریست شبکه در اندروید مشتاق هستید، روی گزینه «ریست تنظیمات» آهسته بزنید.

نحوه ریست شبکه در اندروید

شاید لازم باشد هویت خود را با پین، گذرواژه، اثر انگشت یا یک روش دیگر احراز هویت تایید کنید. پس از انجام این کار روی «ریست» آهسته بزنید تا روند کار شروع شود.

نحوه ریست شبکه در اندروید

پس از ریست تنظیمات شبکه اندروید، تلفن یا تبلت سامسونگ خود را یک بار خاموش و روشن کنید. پس از روشن شدن دستگاه لازم است که به دستگاه‌ها و وای فای یا اتصالات شبکه تلفن همراه خود متصل شوید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا