آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ : با این ۲ روش فتوشاپ را به تنظیمات اولیه برگردانید

اگر ادوبی فتوشاپ مانند همیشه کار نمی‌کند، امکان دارد ریست تنظیمات فتوشاپ دوباره آن را به حالت اولیه خود برگرداند. برای انجام این کار دو روش وجود دارد که در ادامه ما به بیان آن‌ها می‌پردازیم. پس تا انتها با کیمیانو همراه باشید.

چرا تنظیمات فتوشاپ را ریست کنیم؟

همان‌طور که گفتیم اگر برنامه کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد یا بیش از اندازه آیتم‌های سفارشی ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید با یک صفحه خلوت روبرو شوید، ریست تنظیمات صفحه فتوشاپ راهگشا خواهد بود.

فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر تنظیمات را ریست کنید، هر تنظیمی که برای شخصی‌سازی فتوشاپ انجام داده بودید از بین می‌رود.

چگونه ریست تنظیمات فتوشاپ را انجام دهیم؟

اگر فتوشاپ بدون هیچ مشکلی باز شد، از منوی Preferences برای ریست تنظیمات برنامه استفاده کنید. اما اگر این کار امکان‌پذیر نیست مراحل زیر را انجام دهید.

برای انجام این کار، برنامه فتوشاپ را در سیستم خود باز کنید. در مرحله بعد، اگر کامپیوتر دارید روی عبارت ویرایش در منوی بالای صفحه کلیک کرده و سپس Preferences و در نهایت General را انتخاب کنید.

 

اگر مک‌بوک دارید، روی فتوشاپ در منوی بالای صفحه کلیک کرده و ابتدا Preferences و بعد  General را انتخاب کنید.

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ با این 2 روش فتوشاپ را به تنظیمات اولیه برگردانید

در پنجره Preferences که روی صفحه ظاهر می‌شود، در پایین صفحه روی Reset Preferences On Quit کلیک کنید.

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ با این 2 روش فتوشاپ را به تنظیمات اولیه برگردانید

سپس روی Ok در پنجره هشداری که روی صفحه به نمایش در می‌آید کلیک کنید.

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ با این 2 روش فتوشاپ را به تنظیمات اولیه برگردانید

 

در نهایت روی گزینه Ok کلیک کنید تا پنجره  Preferencesبسته شود. برای این که ریست تنظیمات به درستی انجام شود، باید برنامه را ببندید. برای انجام این کار، با استفاده نوار منو در ویندوز ابتدا روی فایل و سپس Exit کلیک کنید.

برای انجام این کار در مک‌بوک از منوی بالا ابتدا فتوشاپ و سپس Quit را انتخاب کنید.

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ با این 2 روش فتوشاپ را به تنظیمات اولیه برگردانید

فتوشاپ را دوباره باز کنید، متوجه خواهید شد که تنظیمات برگزیده شما به همان حالت اولیه پیش‌فرض برنامه تغییر پیدا کرده است.

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ با کلیدهای میانبر

اگر فتوشاپ به‌راحتی اجرا نمی‌شود یا همیشه خراب است، می‌توانید ریست تنظیمات برگزیده خود را با استفاده از کلیدهای میانبر در ویندوز و مک‌بوک انجام دهید.

ابتدا میانبر فتوشاپ را که برای باز کردن برنامه از آن استفاده می‌کنید پیدا کنید. برای انجام این کار در ویندوز، منوی استارت را باز کنید و جستجو برای پیدا کردن ادوب فتوشاپ را با نوشتن نام برنامه انجام دهید.

در مک‌بوک، در پنجره Finder، در نوار منو ابتدا روی Go سپس روی Application کلیک کنید. فایل برنامه فتوشاپ در این قسمت پیدا خواهد شد، دو بار روی آن کلیک کنید تا برنامه ادوب فتوشاپ را ببینید.

هنگام باز کردن برنامه برای ویندوز کلیدهای میانبر Alt+Ctrl+Shift و برای مک‌بوک کلیدهای Shift+Command+Option را فشار دهید و نگه‌دارید.

وقتی فتوشاپ باز می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید فایل تنظیمات را پاک کنید، روی Yes کلیک کنید.

نحوه ریست تنظیمات فتوشاپ با این 2 روش فتوشاپ را به تنظیمات اولیه برگردانید

بعد از انجام این کار، فتوشاپ با تنظیمات پیش‌فرض اولیه خودش شروع به کار می‌کند، دقیقا مانند حالتی که برنامه الان نصب شده است.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا