آموزشآموزش کامپیوتر

راهنمای تصویری تغییر اندازه و حالت منوی استارت در ویندوز ۱۰

آیا احساس می کنید منوی استارت ویندوز ۱۰ در سیستم شما بیش از حد بزرگ یا کوچک است؟ خوشبختانه در این سیستم عامل امکان تغییر ابعاد منوی استارت وجود دارد تا بتوانید آن با بزرگ تر کردن آن فضای بیشتری برای پین کردن اپلیکیشن ها داشته باشید، یا سایز آن را کاهش دهید تا دسکتاپ پوشیده نشود.

چگونه سایز منوی استارت را تغییر دهیم؟

ابتدا نوار استارت را با کلیک کردن روی “Start” در گوشه سمت چپ پایین صفحه یا فشردن دکمه “Windows” با آیکن پنجره در کیبورد باز کنید.

تغییر منوی ویندوز 10

زمانی که نوار استارت باز شد، نشانگر موس را روی لبه آن قرار دهید. به این ترتیب نشانگر موس از فلش یک طرفه به فلش دو طرفه تغییر شکل می دهد.

تغییر منوی ویندوز 10

برای تغییر ارتفاع منوی استارت، نشانگر موس را روی لبه بالایی آن قرار دهید، سپس کلید سمت چپ موس را نگه دارید و با درگ کردن به بالا یا پایین ارتفاع نوار استارت را افزایش یا کاهش دهید.

تغییر منوی ویندوز 10

زمانی که به سایز دلخواه خود رسیدید، دکمه موس را رها کنید. از این به بعد منوی استارت با ارتفاع جدید به شما نشان داده خواهد شد.

تغییر منوی ویندوز 10

برای تغییر عرض منوی استارت ویندوز ۱۰ نیز به همان روش عمل می کنید، با این تفاوت که این بار باید نشانگر موس را روی لبه کناری قرار دهید.

تغییر منوی ویندوز 10

شما همچنین می توانید عرض و ارتفاع منوی استارت را به صورت همزمان تغییر دهید. به این منظور نشانگر موس را دقیقا روی گوشه سمت راست بالای منو قرار دهید. سپس با نگه داشتن کلید سمت چپ موس منو را به داخل یا خارج درگ کنید تا سایز آن کوچک تر یا بزرگ تر شود.

تغییر منوی ویندوز 10

اگر سایز منوی استارت را تغییر دهید، فضای بیشتری برای کاشی های پویا و میانبر به اپلیکیشن های مورد علاقه شما وجود خواهد داشت. جالب است بدانید این منو می تواند تا جایی که تمام دسکتاپ را بپوشاند بزرگ شود.

تغییر منوی ویندوز 10

در مقابل اگر احساس می کنید سایز نوار استارت بیش از حد بزرگ است و فضای زیادی را اشغال می کند، می توانید ابعاد آن را کاهش دهید تا حتی زمانی که باز است دسکتاپ قابل مشاهده باشد.

تغییر منوی ویندوز 10

در پایان لازم به ذکر است که سایز نوار استارت کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و باید آن را طبق انتظاری که از رابط کاربری ویندوز دارید تغییر دهید. هدف نهایی ثبت تجربه ای بهتر از کار کردن با ویندوز ۱۰ است.

لینک خبر

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا