آموزشاینترنت و وب

آموزش چگونگی محدود کردن افراد در پیج و کامنت اینستاگرام ؟

اینستاگرام پلتفرمی ایده آل برای به اشتراک گذاری ایده ها و خلاقیت ها محسوب می شود. با این حال هنوز هم مشکلاتی همچون هجوم ترول ها و زورگویی مجازی در این شبکه وجود دارد. خوشبختانه شما می توانید دسترسی به پیج خود از جمله کامنت ها را کنترل نموده و در صورت نیاز اقدام به محدود کردن افراد در پیج اینستاگرام خود کنید.

قابلیت محدود کردن افراد در پیج اینستاگرام چیست؟

زمانی که شما با استفاده از این قابلیت جدید فردی را محدود می کنید، اول از همه کامنت هایی که این شخص در پست های شما می گذارد فقط به خود او نشان داده می شود، نه به صورت عمومی.

شما نیز می توانید با لمس دکمه “See Comment” مطابق شکل محتوای کامنت او را ببینید. در ادامه نیز امکان تایید کردن کامنت برای اینکه به صورت عمومی نشان داده شود یا حذف کردن آن وجود دارد. همچنین می تواید کامنت را کاملا نادیده بگیرید.

محدود کردن پیج اینستاگرام

پیامد دیگر این است که کاربر محدود شده می تواند در دایرکت مسیج به شما پیام دهد، اما پیام او به قسمت “Message Request” منتقل می شود و شما هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نمی کنید.

شما می توانید با مراجعه به قسمت Message Request پیام های فرد محدود شده را بخوانید، اما او نمی تواند از خوانده شدن پیامش توسط شما و اینکه چه زمانی آنلاین بوده اید مطلع شود.

محدود کردن پیج اینستاگرام

نکته جالب دیگر این است که شخص محدود شده به هیچ وجه متوجه نخواهد شد که شما او را محدود کرده اید. این فرد همچنین می تواند پست ها و استوری های شما را ببیند و آن ها را لایک کند.

در مجموع می توان گفت حساب کاربری شما فقط به افراد محدود شده نشان داده می شود، اما امکان برقراری ارتباط با پست ها و خود شما برای آن ها وجود ندارد.

نحوه محدود کردن افراد در اینستاگرام

در حال حاضر می توان به دو روش افراد را در اینستاگرام محدود کرد. روش اول شامل مراجعه به پروفایل آن ها می شود، و در روش دوم می توانید بلافاصله پس از مشاهده یکی از کامنت ها روی پست خود فرستنده آن ها را محدود کنید. این دو روش در سیستم عامل های Android و iOS، و همچنین نسخه وب اینستاگرام موثر واقع می شود.

برای محدود کردن یک فرد در روش اول به پروفایل اینستاگرام (صفحه اصلی پیج) او مراجعه کنید. سپس روی منو با آیکن سه نقطه افقی که در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد ضربه بزنید.

محدود کردن پیج اینستاگرام

در منوی باز شده گزینه “Restrict” را انتخاب کنید.

محدود کردن پیج اینستاگرام

اگر برای اولین بار از این قابلیت استفاده می کنید، توضیحاتی در رابطه با نحوه عملکرد آن به شما ارائه می شود. پس از مطالعه این توضیحات دکمه “Restrict Account” را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که دفعات بعدی این مرحله وجود نخواهد داشت.

محدود کردن پیج اینستاگرام

حالا اینستاگرام به شما پیام می دهد که کاربر مورد نظر محدود شده است. با انتخاب گزینه “Learn more” می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این قابلیت دریافت کنید، یا با ضربه زدن روی “Dismiss” این پیام را پشت سر بگذارید.

محدود کردن پیج اینستاگرام

همانطور که گفتیم، شما می توانید کاربران را با مراجعه به قسمت کامنت های پست خود نیز محدود کنید. در این روش کافیست کامنت ارسال شده توسط شخص مورد نظر را پیدا کنید، سپس کامنت را به سمت چپ بکشید تا گزینه های آن نشان داده شود. حالا در میان گزینه ها روی دکمه “Report” ضربه بزنید.

محدود کردن پیج اینستاگرام

در منوی باز شده گزینه “Restrict” را انتخاب کنید تا دسترسی کاربر به پیج شما محدود شود.

محدود کردن پیج اینستاگرام

هر زمانی که تصمیم گرفتید محدودیت را برطرف کنید و اجازه دهید شخص دسترسی کامل به پیج اینستاگرام شما داشته باشد، می تواند دوباره به پروفایل او مراجعه کنید و پس از ضربه زدن روی آیکن سه نقطه افقی منو گزینه “Unrestrict” را انتخاب کنید.

محدود کردن پیج اینستاگرام

در پایان امیدواریم با استفاده از این قابلیت تجربه بهتری از به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو های خود در اپلیکیشن اینستاگرام داشته باشید. لطفا در صورت امکان این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا