آموزشگجت

ارسال پیامک با آیپد: چطور با تبلت خود به سایرین پیامک بفرستیم؟

ارسال پیامک با آیپد برای بسیاری از کاربران سوال بوده است. در واقع خیلی از افراد می‌خواهند برای دوست خود پیامک ارسال کنند، اما تنها چیزی که دارند یک آیپد است.

آیا امکان ارسال پیامک از طریق آیپد وجود دارد؟ پاسخ بسته به شرایط می‌تواند بله یا خیر باشد. در این مطلب از گزینه‌های پیش روی شما سخن گفته‌ایم. پس تا انتها با کیمیانو باشید.

اما یک پیامک چیست؟

برای درک محدودیت‌های ارسال پیامک با آیپد، ابتدا باید تعریف کنیم که پیامک چیست. پیامک مخفف «سرویس پیام کوتاه» است.

این پروتکل استاندارد صنعتی است که تلفن‌های همراه از آن برای ارسال پیامک به یکدیگر استفاده می‌کنند. یک فناوری مرتبط، ام‌ام‌اس (سرویس پیام چندرسآن‌های)، به تلفن‌های همراه اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه تلفن همراه برای یکدیگر عکس و فیلم ارسال کنند.

پیام‌های پیام‌رسان اپل چه تفاوتی با پیامک دارند؟

بیشتر کاربران اپل از طریق اپلیکیشن پیام‌رسان اپل ارتباط برقرار می‌کنند که هنگام برقراری ارتباط با سایر پیام‌های استفاده شده در آیفون، آیپد، آیپاد تاچ و لپ تاپ مک از پروتکل iMessage مبتنی بر اینترنت اپل استفاده می‌کند.

در حال حاضر، اپلیکیشن Messages فقط در سیستم عامل‌های اپل در دسترس است، بنابراین کاربران ویندوز و اندروید نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

روش‌های ارسال پیامک با آیپد

در اپلیکیشن Messages آیفون می‌شود پیامک را ارسال و همچنین دریافت کرد. اما به طور پیش‌فرض، در آیپدها نمی‌شود پیامک‌ها را از طریق اپلیکیشن Messages اپل ارسال کرد، مگر اینکه از یکی از راه حل‌های ذکر شده در زیر استفاده کنید.

۱) یک آیفون را از طریق Continuity به آیپد خود متصل کنید

اگر یک گوشی هوشمند آیفون فعال دارید که آیپد شما از طریق Continuity می‌تواند به آن متصل شود، امکان ارسال پیامک با آیپد و دریافت آن وجود دارد. این روش به اشتراک گزاری ارتباطات اپل از طریق دستگاه‌های آن است.

این کار را می‌توانید با ویژگی ارسال پیامک اپل انجام دهید. برای راه اندازی آن، «تنظیمات» را در آیفون باز کنید و با انتخاب «Messages» وارد بخش «ارسال پیامک» شوید. در آن جا، شما می‌توانید آیپدی را که می‌خواهید برای آن پیامک ارسال کنید، انتخاب کنید.

ارسال پیامک با آیپد

 البته اگر از قبل یک آیفون فعال دارید که می‌تواند پیامک ارسال کند، شاید نیازی به ارسال پیامک با آیپد خود نباشد. اما اگر آیپد تنها گزینه شما است، ادامه مطلب را برای نحوه ارسال پیامک با آیپد بخوانید.

۲) از گذرگاه ایمیل به پیامک استفاده کنید

همچنین می‌توانید از طریق آیپد خود با استفاده از گذرگاه ایمیل به پیامک، پیامک ارسال کنید. تقریبا هر ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه چنین گذرگاهی را اجرا می‌کند و به شما امکان می‌دهد از طریق یک سرویس گیرنده ایمیل معمولی پیامک ارسال کنید (مانند Apple Mail) و آن به صورت یک پیامک در تلفن همراه گیرنده ظاهر شود.

به عنوان مثال، می‌توانید از طریق ایمیل به شماره تلفن همراه@txt.att.net برای یک مشتری مخابرات پیامک ارسال کنید، که قسمت «شماره تلفن همراه» را با شماره تلفن همراه گیرنده مانند این ۹۱۹۴۱۱۴۴۲۲@txt.att.net جایگزین می‌کنید.

۳) از اپلیکیشن پیام‌رسان شخص ثالث استفاده کنید

اگرچه امکان ارسال پیامک با آیپد از طریق اپلیکیشن رایگان Messages اپل وجود ندارد (مگر اینکه همان‌طور که در بالا ذکر شد آیپد شما به آیفون متصل باشد)، ارسال پیامک از طریق اپلیکیشن پیامرسان یک شخص ثالث امکان پذیر است.

به عنوان مثال، اپلیکیشن اسکایپ مایکروسافت می‌تواند پیامک‌ها را ارسال و دریافت کند. پیام‌های بین کاربران اسکایپ رایگان است، اما پیامک‌ها نیاز به پرداخت در اعتبار اسکایپ یا اشتراک ماهانه دارند. با این حال، مایکروسافت یک دوره آزمایشی یک ماهه رایگان ارائه می‌دهد.

همچنین می‌توانید از اپلیکیشن Google Voice استفاده کنید. برخلاف اسکایپ، Google Voice کاملا رایگان است. اگرچه که فقط در ایالات متحده قابل استفاده است. گوگل به شما شماره تلفنی می‌دهد که می‌توانید برای پیامک و همچنین تماس‌های تلفنی و پیام‌های صوتی از آن استفاده کنید.

برای ارسال پیامک با آیپد، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بسیار دیگری در اپ استور در دسترس هستند. این اپلیکیشن‌ها معمولا برای استفاده منظم به اشتراک نیاز دارند و بعضی از آن‌ها ممکن است تبلیغاتی آزاردهنده نشان دهند یا به حریم خصوصی شما احترام نگذارند، بنابراین مراقب باشید.

آن‌ها از طریق اینترنت به یک رله کار می‌کنند که توسط شرکتی که با شبکه سرویس پیام کوتاه رابط دارد کار می‌کند.

اگر هنوز هم باید امکان ارسال پیامک را در آیپد خود داشته باشید (و نمی‌توانید به یک آیفون متصل شوید)، یک اپلیکیشن پیام‌رسان شخص ثالث احتمالا بهترین گزینه شما خواهد بود.

۴) از یک برنامه پیامرسان جایگزین استفاده کنید

اگر به‌صورت منظم برای دوستانی که نمی‌توانند از اپلیکیشن پیام‌رسان Apple Messages خود استفاده کنند پیامک ارسال می‌کنید (برای مثال اگر تلفن اندروید دارند)، می‌توانید از راه حل پیام‌رسانی غیر پیامکی نیز استفاده کنید.

اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی شخص ثالث بسیاری وجود دارد: به عنوان مثال واتس اپ، تلگرام و سیگنال سه مورد از محبوب‌ترین‌ها در حال حاضر هستند.

البته آن‌ها برای ارسال پیامک با آیپد کمکی به شما نمی‌کنند و هرکدام کاربران را ملزم خواهند کرد تا از این سرویس برای دانلود یک اپلیکیشن خاص استفاده کنند. موفق باشید!

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا