آموزشآموزش کامپیوتر

چگونه مدت زمان بازی و اپلیکیشن ها را در ویندوز ۱۰ محدود کنیم؟

ویندوز ۱۰ ابزاری به نام ” Microsoft Family Groups ” را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید اپلیکیشن ها و بازی های مختلف را برای کاربران مشخص مسدود کنید. علاوه بر آن، امکان تعریف محدودیت مدت زمانی برای آن ها نیز در نظر گرفته شده است تا بتوانید فعالیت های گروه های خاص نظیر کودکان را کنترل کنید.

آموزش اعمال محدودیت زمانی در استفاده از نرم افزار های ویندوز ۱۰

برای استفاده از این قابلیت که علاوه بر کامپیوتر های شخصی قابل استفاده در کنسول های ایکس باکس و دستگاه های اندرویدی مجهز به Microsoft Launcher است، ابتدا باید یک پروفایل در Microsoft Family Group بسازید. برای این کار می توانید از حساب کاربری خود در وبسایت مایکروسافت استفاده کنید که هیچ هزینه ای به دنبال ندارد. پس از ایجاد پروفایل، لازم است یک حساب کودک ساخته شود تا محدودیت ها در آن تعریف شوند.

حالا به سیستم دارای ویندوز ۱۰ که قصد دارید محدودیت ها را روی آن اعمال کنید مراجعه نموده و وارد حساب کودک که از قبل ساخته اید شوید. به این ترتیب سیستم به حساب کودک متصل می شود تا دستورات مربوط به محدودیت را از آن دریافت کند. پس از پشت سر گذاشتن پیام های مایکروسافت، از این حساب کودک خارج شده و دوباره با حساب اصلی خود وارد ویندوز شوید. حالا نوار استارت را باز نموده و روی دکمه “Settings” با آیکن چرخ دنده کلیک کنید.

Microsoft

در صفحه تنظیمات گروه “Accounts” را انتخاب کنید تا منوی کنترل تنظیمات مختلف مربوط به اکانت های مختلف ویندوز باز شود.

بازی

 

در این منو روی تب “Family & Other Users” که در سمت چپ صفحه قرار گرفته است کلیک کنید. سپس حساب کودک ای که قصد دارید قوانین محدودیتی آن را روی این سیستم اعمال کنید انتخاب نموده و روی دکمه “Allow” کلیک کنید.

 

اپلیکیشن

 

در ادامه با استفاده از مرورگر وب به صفحه اصلی Microsoft Family Group خود مراجعه نموده و با اسکرول به پایین صفحه حساب کودک خود را پیدا کنید. سپس روی گزینه ” App and Game Limits” کلیک کنید.

 

Microsoft بازی اپلیکیشن

 

در تب باز شده تمام دستگاه هایی که به این حساب کودک متصل شده اند به همراه لیست نرم افزار های نصب شده روی آن ها مشاهده می شود. برای اعمال محدودیت زمانی بر هر یک از اپلیکیشن ها و بازی های موجود در این لیست ابتدا مطمئن شود دکمه ” Time Limits” فعال باشد.

 

اپلیکیشن Microsoft

در لیست نرم افزارها و بازی های نصب شده روی عنوان مد نظر خود کلیک کنید تا منوی تنظیمات مربوط به آن باز شود. در این منو امکان تعیین بازه زمانی برای در دسترس بودن نرم افزار (از ساعت x تا y در هر روز یا آخر هفته ها) وجود دارد. همچنین اگر قصد داشته باشید دسترسی به اپلیکیشن را کاملا مسدود کنید، می توانید روی دکمه “Block App” کلیک نمایید.

بازی اپلیکیشن

در این منو یک چک باکس با عنوان “Website Blocking” نیز وجود دارد که در صورت فعال شدن دسترسی به وبسایت اپلیکیشن یا بازی را در مرورگر های ویندوز ۱۰ و خود سیستم مسدود می کند.

 

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا