آموزشنرم‌افزار و اپلیکیشن

اسکرین شات در مک – چطور در مک بدون استفاده از کیبورد، اسکرین شات بگیریم ؟

اگر می‌خواهید با مک خود مانند اسکرین شات از ویندوز ۱۰ ، اسکرین شات بگیرید، اما نمی‌خواهید از کیبورد استفاده کنید و موس را ترجیح می‌دهید، کیمیانو در ادامه به شما می‌گوید که چگونه بدون استفاده از کیبورد در مک اسکرین شات بگیرید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در مک بدون استفاده از کیبورد

برای انجام این کار ابتدا به بخش  Finder با کلیک روی آیکون آن در داک مک بوک بروید.

چطور در مک بدون استفاده از کیبورد، اسکرین شات بگیریم؟

در بخش منو فایندر در بالای صفحه روی گزینه Go کلیک کنید، سپس از فهرست نشان داده شده Applications را انتخاب کنید.

چطور در مک بدون استفاده از کیبورد، اسکرین شات بگیریم؟

وقتی پوشه Applications باز شد، روی پوشه Utilities دو بار کلیک کنید.

در پوشه Utilities روی آیکون نرم‌افزار اسکرین شات دو بار کلیک کنید تا برنامه باز شود.

چطور در مک بدون استفاده از کیبورد، اسکرین شات بگیریم؟

این نکته را به خاطر داشته باشید که برای باز کردن برنامه اسکرین شات می‌توانید روی لانچ پد در داک کلیک کنید، سپس از بخش Other نرم‌افزار اسکرین شات انتخاب کنید.

وقتی برنامه اسکرین شات باز باشد، شما یک نوار ابزار کوچک را در نزدیکی پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این نوار ابزار می‌توانید تعیین کنید که عکس از کل صفحه، پنجره انتخاب شده یا بخشی از صفحه باشد.

همچنین می‌توانید با انتخاب  Options از منو، برای انجام این کار زمان تنظیم کنید. با استفاده از موس می‌توانید تمام این کارها را انجام دهید و به کیبورد نیازی نیست. هنگامی که تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید حال روی دکمه Capture کلیک کنید.

چطور در مک بدون استفاده از کیبورد، اسکرین شات بگیریم؟

اسکرین شات در مکان مورد نظر شما ذخیره می‌شود، اگر مکانی برای آن تعیین نکرده باشید به‌صورت پیش‌فرض روی دسکتاپ قرار می‌گیرد.

بعد از گرفتن اسکرین شات نوار ابزار آن نیز ناپدید می‌شود، به همین دلیل اگر می‌خواهید دوباره اسکرین شات بگیرید باید دوباره نرم‌افزار آن را راه‌اندازی کنید.

اگر از این برنامه زیاد استفاده می‌کنید یا می‌خواهید خیلی سریع به آن دسترسی داشته باشید، می‌توانید آیکون این برنامه را از پوشه Utilities به داک بکشید، با این روند تنها برای دسترسی به آن به یک کلیک با موس نیاز خواهید داشت.

روش دیگر برای گرفتن اسکرین شات در مک بدون استفاده از کیبورد

شما همچنین می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار  Preview اسکرین شات بگیرید. از بخش فایندر روی Go کلیک کنید و سپس Applications را انتخاب کنید یا برای راه‌اندازی آن از لانچ پد بهره ببرید.

وقتی نرم‌افزار Preview باز شد، از بخش منو روی فایل کلیک کرده و سپس Take Screenshot را انتخاب کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا