آموزشلپ تاپ

نحوه گرفتن اسکرین شات در مک با نشانگر موس : جلوی حذف شدن نشانگر را بگیرید

هنگامی که می‌خواهید با نشانگر موس در مک بوک اپل اسکرین شات بگیرید، ابزار عکس صفحه مک معمولا آن را مخفی می‌کند تا در حقیقت مانعی در کار شما ایجاد نشود. اما گاهی، برای این که چیزی را به درستی نشان دهیم باید این نشانگر را در اختیار داشته باشیم که خوشبختانه با یک گزینه ساده در مک می‌توان این کار را انجام داد. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به نحوه گرفتن اسکرین شات در مک با نشانگر موس، بپردازیم. پس تا انتها با کیمیانو همراه باشید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در مک با نشانگر موس

برای این که نشانگر موس را برای عکس گرفتن از صفحه در اختیار داشته باشید باید گزینه‌ای را در برنامه ScreenOs مک تغییر دهید. برای انجام این کار کلید‌های ترکیبی Shift+Command+5 را فشار دهید تا یک نوار ابزار کوچک ظاهر شود، سپس از این بخش روی گزینه‌ها یا Options کلید کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در مک با نشانگر موس

حال وقتی فهرست Options باز شد، علامت تایید را در کنار Show Mouse Pointer  قرار دهید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در مک با نشانگر موس

پس از انجام این فرآیند هر دفعه که کلیدهای ترکیبی Shift + Command + 3 یا Shift + Command + 4  را برای گرفتن اسکرین شات در مک فشار دهید، نشانگر موس نیز در عکس وجود خواهد داشت.

اگر می‌خواهید نشانگر موس را در آینده دوباره مخفی کنید، کافی است دوباره نوار ابزار اسکرین شات را با فشردن Shift + Command + 5 فعال کنید و از بخش Options علامت Show Mouse Pointer را بردارید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا