آموزشاپلیکیشن آیفوننرم‌افزار و اپلیکیشن

نحوه خاموش کردن آیفون به ۲ روش کاربردی و آسان – با کیمیانو همراه باشید

وقتی می‌خواهید گوشی آیفون خود را عیب‌یابی کنید یا اصلا به آن نیاز ندارید بهتر است برای افزایش عمر باتری آن را خاموش کنید. خوشبختانه، خاموش کردن آیفون با دو روش بسیار ساده امکان‌‌پذیر است که در ادامه به آن می‌پردازیم. با کیمیانو همراه باشید.

چه تفاوتی بین خاموش کردن و حالت خواب (Sleep Mode) وجود دارد؟

به طور کلی، وقتی دکمه بالا یا جانبی آیفون را به‌صورت کوتاه فشار دهید، صفحه گوشی خاموش می‌شود، اما گوشی آیفون همچنان فعال است. به این حالت Sleep Mode یا همان قفل شدن دستگاه می‌گویند.

یعنی با آن که صفحه نمایش خاموش است اما گوشی در این حالت خاموش نمی‌شود. در مقابل، خاموش کردن آیفون با راه‌اندازی نرم‌افزار ویژه‌ای برنامه‌ها را می‌بندد و گوشی برای خاموش شدن آماده می‌شود.

سپس، آیفون کاملا خاموش می‌شود. ما در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چگونه گوشی آیفون خود را به‌صورت کامل خاموش کنید.

نحوه خاموش کردن آیفون

نحوه خاموش کردن آیفون به 2 روش کاربردی و آسان

اگر می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن گوشی خود را خاموش کنید، ساده‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از دکمه سخت‌افزاری است که برای گوشی طراحی شده است.

نحوه انجام این کار از نظر مدل آیفون متفاوت است، زیرا گوشی‌های آیفون از دکمه‌های متنوعی بهره می‌برند:

  • نداشتن دکمه اصلی: به‌صورت همزمان دکمه کناری و دکمه بالا بردن یا پایین آوردن صدا را برای ۴ ثانیه نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش شدن گوشی روی صفحه ظاهر شود.
  • داشتن دکمه اصلی و دکمه کناری: دکمه کناری را برای چند ثانیه فشار دهید تا نوار لغزنده برای خاموش شدن روی صفحه ظاهر شود.
  • داشتد دکمه اصلی و یک دکمه در بالای گوشی: دکمه بالا را فشار دهید و برای چند ثانیه نگه‌ دارید تا نوار لغزنده خاموش شدن روی صفحه نمایان شود.

وقتی نوار لغزنده برای خاموش کردن آیفون روی صفحه ظاهر شد، انگشت خود را روی دایره سفید رنگ به سمت راست بکشید تا از حالت فعال بودن خارج شود.

نحوه خاموش کردن آیفون به 2 روش کاربردی و آسان

پس از چند لحظه، گوشی آیفون شما به‌صورت کامل خاموش می‌شود.

نحوه خاموش کردن آیفون با استفاده از برنامه تنظیمات گوشی

علاوه بر روش بالا، شما می‌توانید با استفاده از قابلیتی که در برنامه تنظیمات کمتر شناخته شده است، گوشی خود را خاموش کنید. برای انجام این کار سراغ تنظیمات گوشی آیفون بروید.

نحوه خاموش کردن آیفون به 2 روش کاربردی و آسان

در برنامه تنظیمات، گزینه General را انتخاب کنید.

نحوه خاموش کردن آیفون به 2 روش کاربردی و آسان

در بخش General، به پایین صفحه بروید و گزینه Shut Down را انتخاب کنید.

نحوه خاموش کردن آیفون به 2 روش کاربردی و آسان

نوار لغزنده روی صفحه به نمایش در می‌آید. آن را به سمت راست بکشید تا گوشی شما کاملا خاموش شود. به همین سادگی!

نحوه خاموش کردن آیفون به 2 روش کاربردی و آسان

اکنون گوشی آیفون شما خاموش شده است و دیگر کاملا راحت هستید.

چگونه گوشی آیفون خود را دوباره روشن کنیم؟

حالا که آیفون شما خاموش شده است در مرحله بعدی باید چه کاری انجام داد؟ اگر عیب‌‌یابی گوشی تمام شده است می‌توانید چند لحظه برای روشن کردن گوشی منتظر بمانید. به‌طور کلی گفته می‌شود ۱۰ ثانیه زمان مناسبی است.

اگر تنها قصد داشتید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید و عمر باتری را بالا ببرید، در این صورت باید از قبل حالتی را فعال می‌کردید که گوشی آیفون در صورت خاموش شدن دیگر از هیچ باتری استفاده نکند.

اما همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که حتی اگر گوشی آیفون خود را خاموش کنید و آن را در کشویی قرار دهید و پس از یک سال سراغ آن بروید، در عرض این یک سال میزان باتری آن کمی کمتر از آن چیزی خواهد بود که تصور داشته‌اید.

برای روشن کردن مجدد آیفون، کافی است دکمه بالا یا کناری گوشی را فشار دهید تا لوگو اپل ظاهر شود. بعد از چند لحظه، صفحه اصلی گوشی قابل مشاهده است و دوباره می‌توانید به انجام دادن کارهای خود با گوشی بپردازید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا