دسته بندی نشده

نحوه حذف برنامه در ویندوز ۱۰ – چطور یک نرم‌افزار را در ویندوز ۱۰ پاک کنیم ؟

اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید و دیگر به یک نرم‌افزار نیاز ندارید، ممکن است بخواهید آن را پاک کنید. بسته به نوع اپلیکیشن، برای انجام این کار چندین راه وجود دارد. در مطلب نحوه حذف برنامه در ویندوز ۱۰ می‌خواهیم نحوه پاک کردن یک برنامه را در ویندوز ۱۰ بررسی کنیم. پس تا انتها با کیمیانو باشید.

پاک کردن یک برنامه با استفاده از استارت منو ویندوز ۱۰

اگر یک اپلیکیشن از طریق مایکروسافت استور نصب شده باشد، می‌توانید آن را سریعا از طریق استارت منو پاک کنید.

برای انجام این کار منو استارت را باز کنید و دنبال آیکون اپلیکیشن مورد نظر بگردید، سپس روی آن کلیک راست کنید. از منویی که باز خواهد شد، گزینه «Uninstall» را انتخاب کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز 10
اگر این اولین مرتبه است که بدین روش یک برنامه را پاک می‌کنید، یک کادر پیام کوچک به شما هشدار خواهد داد. مجددا روی عبارت «Uninstall» کلیک کنید.

اپلیکیشن مورد نظر بدون این که بخواهید کار بیشتری انجام دهید، پاک خواهد شد. اگر تصمیم خود را عوض کردید، می‌توانید آن را بعدا از طریق مایکروسافت استور مجددا نصب و دانلود کنید.

اگر روی اپلیکیشنی که از طریق این فروشگاه نصب نشده باشد کلیک راست کنید و گزینه «Uninstall» را انتخاب کنید، پنجره «Programs and Features» باز خواهد شد. برنامه مورد نظر را در فهرست باز شده پیدا کنید، آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه «Uninstall» کلیک کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز 10
اگر پنجره ویزارد پاک کردن ظاهر شد، مراحل آن را طی کنید تا برنامه مورد نظر پاک شود. سپس می‌توانید پنجره «Programs and Features» را ببندید.

پاک کردن یک برنامه از طریق بخش تنظیمات ویندوز ۱۰

شاید جامع‌ترین راه نحوه حذف برنامه در ویندوز ۱۰ استفاده از بخش تنظیمات (Settings) باشد. به این علت که می‌توانید فهرست تمام برنامه‌هایی را که روی سیستم نصب کردید ببینید و به راحتی برنامه‌ای را که دوست دارید پاک کنید، انتخاب کنید.

برای انجام این کار، با کلیک روی منوی استارت و انتخاب آیکون چرخ‌دنده، منوی استارت را باز کنید. (یا می‌توانید دکمه‌های ترکیب ویندوز + I را از روی کیبورد خود فشار دهید.)


در بخش تنظیمات روی عبارت «Apps» کلیک کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز 10
پس از آن، فهرستی از تمام اپلیکیشن‌هایی را که روی سیستم خود نصب می‌کنید خواهید دید. این برنامه‌ها شامل اپلیکیشن‌هایی می‌شود که از طریق مایکروسافت استور نصب کردید و همچنین آن‌هایی که به روش‌های دیگر نصب شدند.

برنامه‌ای که دوست دارید را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس روی عبارت «Uninstall» کلیک کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز 10
اگر برنامه مورد نظر از مایکروسافت استور نصب شده باشد، فورا بدون هیچ نوع مرحله بیشتری پاک خواهد شد.

اگر یک اپلیکیشن به روش‌های دیگر نصب شده باشد، ممکن است یک کادر پیام اضافه ظاهر شود. اگر اینطور بود، مجددا روی عبارت «Uninstall» کلیک کنید. پس از آن، پنجره ویزارد پاک شدن برنامه مورد نظر باز خواهد شد.

مراحل مختلف این ویزارد را دنبال کنید و اپلیکیشن کامل پاک خواهد شد.

پاک کردن یک برنامه با استفاده از کنترل پنل ویندوز ۱۰

همچنین می‌توانید اپلیکیشن‌های نصب شده از جایی به جز مایکروسافت استور را با استفاده از کنترل پنل قدیمی ویندوز پاک کنید.

برای انجام این کار، منوی استارت را باز کنید، عبارت «Control» را تایپ کنید و سپس روی آیکون «Control Panel» کلیک کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز 10
زیر بخش «Programs»، روی عبارت «Uninstall a program» کلیک کنید.


در پنجره Programs and Features که پدیدار می‌شود، فهرست طویلی از اپلیکیشن‌های نصب شده را خواهید دید که می‌توانید آن‌ها را نسخه با کلیک روی تیترهای ستون براساس نام، ناشر، تاریخ نصب، اندازه و شماره، مرتب کنید.

این فهرست شامل اپلیکیشن‌های نصب شده از مایکروسافت استور نمی‌شود. برای پاک کردن آن‌ها از پنجره تنظیمات استفاده کنید یا در منو استارت روی آن‌ها کلیک راست کنید و گزینه «Uninstall» را انتخاب کنید.


برنامه‌ای را که دوست دارید پاک کنید، پیدا کنید و روی اسم آن کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس روی دکمه «Uninstall» کلیک کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز 10
یک ویزارد پاک شدن برای برنامه مورد نظر باز خواهد شد. روی گزینه‌های مختلف کلیک کنید تا فرآیند پاک شدن تمام شود.

با توجه به این که از نظر مایکروسافت کنترل پنل یک اینترفیس قدیمی است، خوب است همچنین پاک کردن برنامه‌های ویندوز ۱۰ به سایر روش‌های بالا را نیز یاد بگیرید. موفق باشید!

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا