آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

آموزش استفاده از اینستاگرام در مرورگر وب کامپیوتر

اگر مدت زمان زیادی را پشت کامپیوتر و مرورگر می گذرانید، شاید بهتر باشد از طریق مرورگرهای وب کامپیوتر وارد اینستاگرام شوید؛ با استفاده از اینستاگرام وب در کامپیوتر می توانید پست ها و دایرکت اینستاگرام را مشاهده کنید، به دوستان خود پیام دهید، پست ارسال کنید و استوری های خود را به اشتراک بگذارید.

آموزش استفاده از اینستاگرام در مرورگر وب کامپیوتر

اگر از طریق وب وارد اینستاگرام شوید، مشاهده می کنید که تفاوت چندانی با نسخه موبایلی ندارد. احتمالا برجسته ترین تفاوت ها انتقال بخش استوری به ستون کناری و اضافه شدن نوار ابزار به بالای پنجره باشد.

اینستاگرام

با اسکرول کردن در ستون سمت چپ می توانید تمام پست های ارسال شده توسط دوستان خود را مشاهده کنید. هنگام مشاهده پست ها امکان پخش ویدیو، لابک کردن و کامنت گذاشتن وجود دارد.

اینستاگرام

با استفاده از نوار ابزار که بالای پنجره قرار گرفته است می توانید به اکسپلورر و نوتیفیکیشن ها دسترسی داشته باشید.

وب

همانطور که اشاره کردیم، ستون سمت راست به استوری ها تعلق دارد. در این قسمت با کلیک کردن روی تصویر پروفایل هر کاربر می توانید استوری او را مشاهده کنید.

مرورگر

در اینستاگرام وب درست مثل نسخه موبایلی استوری های بعدی به صورت خودکار پخش می شوند. شما می توانید با کلیک کردن روی فضای خالی سمت راست یا چپ تصویر به استوری های بعدی یا قبلی منتقل شوید. همچنین امکان مشاهده لایو نیز وجود دارد.

مرورگر

مشاهده لایو در اینستاگرام وب در واقع بهتر از اپلیکیشن است، چرا که کامنت ها کنار تصویر ظاهر می شوند نه روی آن.

ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام وب

اینستاگرام اخیرا دایرکت را به نسخه وب اضافه کرده است. علاوه بر ارسال پیام، امکان دریافت نوتیفیکیشن، ساختن گروه جدید، و ارسال استیکر و عکس نیز فراهم شده است. تنها محدودیت که در نسخه وب وجود دارد، ارسال محتوای ناپدید شونده است، همان مواردی که پس از دیدن شدن توسط دریافت کننده به صورت خودکار حذف می شوند.

پس از مراجعه به قسمت دایرکت اینستاگرام وب می توانید یکی از چت های قبلی را دوباره از سر بگیرید یا روی آیکن پیام جدید کلیک کنید تا چت یا گروه جدید ایجاد کنید.

وب

پس از کلیک کردن روی آیکن پیام جدید پنجره ای باز می شود تا نام حساب کاربری دریافت کننده پیام جدید را وارد کنید. اگر قصد دارید گروه جدید بسازید، به جای یک مخاطب چندین نفر را انتخاب کرده و روی دکمه “Next” کلیک کنید.

مرورگر

هنگام مشاهده پست ها نیز می توانید روی آیکن “Direct Message” کلیک کنید تا از طریق دایرکت به دوستان و مخاطبین ارسال شود.

کامپیوتر مرورگر دایرکت وب

ارسال پست از طریق اینستاگرام وب

متاسفانه امکان ارسال پست و استوری در نسخه وب اینستاگرام تعریف نشده است، اما ترفندی وجود دارد که به شما اجازه می دهد از طریق مرورگر وب کامپیوتر این کار را انجام دهید. در این روش کافیست به اینستاگرام تلقین کنید که قصد دارید با استفاده از اپلیکیشن پست ارسال کنید.

کامپیوتر مرورگر دایرکت وب

اجرای این ترفند کار پیچیده ای نیست، فقط باید ایجینت مرورگر خود را به یک دستگاه با سیستم عامل iOS یا Android تغییر دهید. در بسیاری از مرورگر های معروف مانند Chrome، Firefox، Edge، و Safari به شما اجازه می دهند این تغییر را با یک کلیک انجام دهید.

پس از تغییر ایجنت مرورگر، قالب اینستاگرام وب به نسخه اپلیکیشن تغییر داده می شود. در غیر این صورت باید صفحه را رفرش کنید تا تغییر اعمال شود. پس از آن گزینه ارسال پست و استوری ظاهر می شود.

اگر تغییر User Agent مرورگر برای شما دشوار است، توصیه می کنیم مرورگر Vivaldi را نصب کنید. این مرورگر توسط سازندگان Opera خلق شده است و قابلیت باز کردن نسخه موبایلی وبسایت ها را ارائه می دهد.

کامپیوتر مرورگر دایرکت وب

پس از دانلود و نصب این مرورگر روی علامت (+) پایین سایدبار کلیک کنید و آدرس اینستاگرام (www.instagram.com) را وارد کنید. در ادامه روی علامت (+) کنار باکس آدرس کلیک کنید تا پنل نسخه موبایلی اینستاگرام در مرورگر وب باز شود. حالا اگر وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید، نسخه اپلیکیشنی خواهد بود.

کامپیوتر مرورگر دایرکت

از این مرحله به بعد کار کردن با اینستاگرام وب درست مثل نسخه موبایل است و شما می توانید محتوای پست و استوری را مستقیما از کامپیوتر انتخاب کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا