آموزشآموزش کامپیوترتلفن هوشمند / تبلت

آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به وب کم

همزمان با ظهور تلفن های هوشمند و اپلیکیشن های مخصوص تماس ویدیویی مانند DroidCam ، استفاده از دوربین های وب کم مخصوص کامپیوتر مخصوصاً در ویندوز ۱۰ به شدت کاهش پیدا کرد. اما در این روز ها به نظر می رسد کنفرانس های ویدیویی از طریق نرم افزار های کامپیوتری احیا شده است و بسیاری از مردم دوباره به دوربین وب کم نیاز دارند. خبر خوب این است که می توان تلفن هوشمند و گوشی را به عنوان وب کم استفاده کرد و لازم نیست حتما برای خرید این نوع دوربین اقدام شود.

از سوی دیگر، حتی کسانی که دوربین وب کم دارند ترجیح می دهند از تلفن هوشمند که دارای سنسور قدرتمند تری است استفاده کنند تا کیفیت تصویر بالاتری فراهم شود.

لازم به ذکر است که امکان استفاده از هر دو دوربین جلو و پشت گوشی اندرویدی به عنوان وب کم وجود دارد.

چگونه گوشی اندرویدی را به وب کم تبدیل کنیم؟

فرایند تبدیل تلفن هوشمند به دوربین وب کم در ویندوز ۱۰ با نصب نرم افزار های مربوطه آغاز می شود. ابتدا اپلیکیشن اندرویدی DroidCam Wireless Webcam را دانلود کرده و روی تلفن هوشمند نصب کنید. سپس نرم افزار DroidCam Client را دانلود نموده و آن را روی ویندوز نصب کنید. فراموش نکنید که تلفن هوشمند و سیستم کامپیوتر باید حتما به یک شبکه وای فای مشخص متصل باشند تا ارتباط بین آن ها از طریق اپلیکیشن های ذکر شده برقرار شود.

حالا اپ DroidCam را در گوشی اندرویدی باز کنید و اجازه دهید از دوربین و میکروفون استفاده کند. پس از آن وارد صفحه اصلی اپلیکیشن خواهید شد که در آن جزییات اتصال به شبکه وای فای نشان داده شده است.

در ادامه نرم افزار DroidCam Client را در ویندوز ۱۰ باز کنید. سپس روی دکمه “Wi-Fi” کلیک کنید تا فرایند برقراری اتصال با گوشی آغاز شود. در پنجره ای که باز می شود یک باکس با عنوان “Device IP” وجود دارد که باید آدرس آی پی نشان داده شده در اپ اندرویدی را داخل آن تایپ کنید.

DroidCam

 

آدرس آی پی مقابل “WiFi IP” در اپ اندرویدی نشان داده شده است.

DroidCam

 

برای استفاده از میکروفون گوشی کافیست تیک کنار “Audio” را در همان پنجره فعال کنید.

در ادامه روی دکمه “Start” کلیک کنید.

ویندوز 10

 

حالا دوربین گوشی اندروید به عنوان وب کم در کامپیوتر تنظیم شده است و تصویری به عنوان پیش نمایش در نرم افزار نشان داده می شود.

ویندوز 10

 

نرم افزار DroidCam دوربین تلفن هوشمند اندروید را به عنوان دوربین پیش فرض به تمام اپلیکیشن های برقراری تماس و کنفرانس ویدیویی در کامپیوتر معرفی خواهد کرد. اما اگر چنین نبود، با مراجعه به بخش تنظیمات صدا و تصویر در نرم افزار تماس ویدیویی می توانید دوربین گوشی را به عنوان دوربین پیش فرض انتخاب کنید.

گوشی

 

 

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا