آموزشتلفن هوشمند / تبلت

بالا بردن سرعت تلفن همراه اندرویدی با پاک کردن کش تلفن همراه

اگر برای مدت زمان طولانی از تلفن هوشمند اندروید ی خود استفاده کرده باشید، احتمالا متوجه کاهش سرعت یا افت عملکرد آن شده اید، در بعضی موارد حتی ممکن است دستگاه هنگ کند یا به صورت خودکار ریستارت شود، این گونه مشکلات عمدتا زمانی رخ می دهند که حافظه کش دستگاه بیش از حد سنگین شده باشد، ما در این مقاله نحوه حذف کردن داده ها از حافظه کش دستگاه های اندرویدی را بررسی خواهیم کرد. بنابراین اگر می خواهید با بالا بردن سرعت تلفن همراه اندرویدی خود از کندی تلفن هوشمند خود خلاص شوید، ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

حل مشکل کند بودن گوشی اندروید 

وظیفه اصلی حافظه کش دستگاه ذخیره سازی داده ها است تا سیستم عامل اندروید به کمک آن ها بتواند اپلیکیشن ها را با سرعت بیشتری اجرا کند.

اما زمانی که داد ها بیش از حد زیاد شوند و حافظه کش به اصطلاح سنگین شود، پردازنده و رم دستگاه را بیشتر درگیر خود خواهد کرد، و در نتیجه عملکرد کلی دستگاه دچار افت خواهد شد.

به همین دلیل پاک کردن حافظه کش می تواند سطح عملکرد دستگاه را به مقدار قابل توجهی بهبود بخشید و باعث بالا بردن سرعت تلفن همراه اندرویدی شود.

همچنین توصیه می شود بعد از آپدیت کردن سیستم عامل حتما حافظه کش را تخلیه کنید، چرا که داده های موجود در آن عمدتا به نسخه قبلی تعلق دارند و در ورژن جدید اندروید بدون استفاده خواهند بود.

چگونه حافظه کش گوشی اندروید را تخلیه کنیم؟

برای پاک کردن حافظه کش در دستگاه های دارای سیستم عامل اندورید ابتدا باید وارد صفحه بوت شوید. به این منظور دستگاه را خاموش کنید. سپس دکمه هوم، دکمه بلند کردن صدا، و دکمه پاور را به صورت همزمان نگه دارید تا صفحه ای با پیام “Recovery Booting” ظاهر شود.

بالا بردن سرعت تلفن همراه اندرویدی

با استفاده دکمه های افزایش و کاهش صدا در منویی که روی صفحه نمایش مشاهده می کنید جابجا شوید تا به گزینه “Wipe Cash Partition” برسید. حالا با فشار دادن دکمه پاور انتخاب خود را تایید کنید تا فرایند پاک کردن داده های موجود در حافظه کش به صورت خوکار اجرا شود.

بالا بردن سرعت تلفن همراه اندرویدی

زمانی که حافظه کش با موفقیت تخلیه شد، پیام “Wipe Cash Complete” روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود. حالا به گزینه “Reboot System Now” مراجعه کرده و با فشردن دکمه پاور آن را انتخاب کنید. در ادامه تلفن هوشمند ریستارت می شود و پس از بالا آمدن سیستم عامل اندورید، عملکرد به مراتب بهتر و سریع تری خواهد داشت.

بالا بردن سرعت تلفن همراه اندرویدی

همچنین این کار نیز می تواند به نحوه کاهش مصرف باتری گوشی موبایل و کنترل مصرف باتری در اپلیکیشن اندرویدی نیز ختم شود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
ccm

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا