آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش فشرده کردن فایل ها در سیستم عامل مک از محصولات اپل

سیستم عامل مک محصولات اپل دارای ابزار فشرده سازی قدرتمندی به نام ” Archive Utility ” است که به شما اجازه می دهد فایل ها و فولدر های مد نظر خود را به حالت زیپ در آورید. خوشبختانه کار کردن با این ابزار بسیار راحت است و ما قصد داریم در این مقاله به نحوه استفاده از آن بپردازیم.

چگونه در مک فایل ها را زیپ کنیم؟

برای شروع اپلیکیشن ” Finder ” را باز کنید و وارد محل ذخیره سازی فایل ها یا فولدر هایی که قصد دارید آن ها را به حالت زیپ در آورید شوید. در این مرحله فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. همانطور که می دانید برای انتخاب چند مورد باید دکمه Command را نگه داشته و آن ها را انتخاب کنید.

زمانی که فایل ها و فولدر های مورد نظر را انتخاب کردید، روی آن راست کلیک کرده و در منویی که باز می شود گزینه “Compress” را انتخاب نمایید تا فرایند فشرده سازی آن ها آغاز شود.

سیستم عامل

در صورت انتخاب چند مورد، ابزار فشرده سازی سیستم عامل مک تعداد آن ها را نیز به شما نشان خواهد داد.

زمانی که فرایند فشرده سازی به پایان رسید، یک فایل فشرده زیپ در همان لوکیشن ایجاد می شود. اگر یک فایل و/یا فولدر را فشرده کرده باشید، فایل زیپ با نام مشابه آن به علاوه پسوند .zip نشان داده می شود.

اما اگر چند فایل و/یا فولدر را فشرده کرده باشید، فایل زیپ ایجاد شده با نام ” Archive.zip ” قابل تشخیص است. توصیه می شود بلافاصله این نام را تغییر دهید تا در آینده این فایل فشرده را به راحتی پیدا کنید.

در نهایت می توانید این فایل فشرده را به پوشه دیگری انتقال دهید یا آن را به عنوان ضمیمه ایمیل یا در پیام رسان ها ارسال کنید.

نحوه خارج کردن فایل ها از حالت زیپ در سیستم عامل مک

امکان خارج کردن تمام فایل های فشرده با فرمت زیپ در سیستم عامل مک اپل وجود دارد و خوشبختانه کار بسیار ساده ای است.

برای این کار کافیست پس از باز کردن اپلیکیشن Finder به پوشه ای که فایل زیپ در آن ذخیره شده است مراجعه نموده و روی آن دابل کلیک کنید. پس از گذشت چند ثانیه فایل ها و فولدر های از حالت فشرده خارج شده و در همان پوشه نشان داده می شوند.

اپل

لازم به ذکر است که اگر فایل زیپ شامل چندین فایل و/یا فولدر باشد، پس از خارج شدن از حالت فشرده محتویات آن داخل پوشه ای با نام مشابه آن ایجاد می شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا